28 Şubat Zulmü Devam Ediyor: Sebahattin Arslan Yeniden Tutuklandı

28 Şubat döneminde yıllarca cezaevinde yatan yazar Sebahattin Arslan, “Bu Son 28 Subat Olsun” kampanyalarının yürütüldüğü bu günlerde, hukuksuz yargı kararları neticesinde gözaltına alınarak yeniden tutuklandı.

, 0 Yorum

28 Şubat döneminde yıllarca cezaevinde yatan yazar Sebahattin Arslan, “Bu Son 28 Subat Olsun” kampanyalarının yürütüldüğü bu dönemde, hukuksuz yargı kararları neticesinde dün gözaltına alınarak yeniden tutuklandı.

Brifingli 28 Şubat yargısının verdiği cezaların, cezaevleri önünde protesto edildiği, “#BuSon28ŞubatOlsun” kampanyalarının yürütüldüğü günlerde, İslami camiadaki seri tutuklamalara yazar Sebahattin Arslan da eklendi.

‘Sıradışı Bir 28 Şubat Hikayesi’ adlı kitabında yaşadığı işkenceleri, zindanda geçirdiği günleri,trajikomik bir şekilde ele almıştı. Sebahattin Arslan  ‘Bizim için bitmeyen bir 28 Şubat yapmışlar‘ diyerek 2. Kitabını da çıkarmıştı.  Ve bugün söylediği tezahür etti.

28 Şubat zulmünün hala bitmediği ve yıldönümüne yaklaştıkça İslami camiadaki seri tutuklamalarla kendini hissettiren Şubat soğukları, son olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımındaki ‘Hakkınızı helal edin. Gebe eşim ve hasta çocuğum ümmete emanet’ sözlerinden sonra Sebahattin Arslan’ı da aldı.

28 Şubat darbecilerinin “1000 Yıl sürecek” iddiasında bulundukları süreç aradan 20 yıl geçmesine rağmen bugün hala işlemekte.

15 Temmuz’da da Ankara sokaklarında hainlere ve işgalcilere karşı ön saflarda direnen Sebahattin Arslan, 2017 yılı itibariyle 28 Şubat firarisi olarak yaşamını sürdürdü.

Arslan, 28 Şubat dönemi ve sonrasını kendi hayat hikayesi üzerinden kaleme aldığı ‘Firari’ ve ‘Hayat Size Güzel’ isimli iki kitap kaleme almıştı.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN