8. Uluslararası Dergi Fuarı Başladı

Köklü Değişim Dergisi’nin katıldığı ve 500 dergiyi aynı platformda buluşturan Uluslararası Dergi Fuarı bugün başladı.

, 0 Yorum

Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) ve Dünya Dergiler Birliği tarafından düzenlenen “8. Uluslararası Dergi Fuarı” bugün başladı.

Köklü Değişim Dergisi ve yayınlarının yanı sıra, yazarlarının katılacağı söyleşi, panel, konferans ve yazar buluşmalarının yapılacağı dergi fuarı, 9.00 ile 20.00 saatleri arası ziyaret edilebilecek.Sirkeci Tren Garı’nda gerçekleşen fuar, 4-9 Mayıs tarihleri arasında okurlarla buluşacak.

Köklü Değişim Dergisi yazarlarından;

  • Osman Yıldız              (4 Mayıs 2017)
  • Abdullah İMAMOĞLU (5 Mayıs 2017)
  • Mahmut KAR               (5 Mayıs 2017)
  • Haluk ÖZDOĞAN          (6 Mayıs 2017)
  • Abdurrahim ŞEN         (7 Mayıs 2017)
  • Ramazan GÜMÜŞ        (8 Mayıs 2017)
  • Emrah AKAY                  (9 Mayıs 2017)
  • Musa Bayoğlu             (9 Mayıs 2017)
  • tarihlerinde okurlarıyla buluşacaklar.

Ayrıca Fuar’da yazarlarımızdan Abdullah İmamoğlu ve Musa Bayoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı konferans etkinliği de yer alacak.

Konferansın konusu: “Sünnet, İslami Hayatın Kaynağıdır

Konuşmacılar: İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu ve Araştırmacı Yazar Musa Bayoğlu

Tarih: 5 Mayıs 2017

Saat: 19:00

“Hemşehri Derneğinden Daha Kıymetlidir”

Türkiye Dergiler Birliği Başkanı Asım Gültekin, ‘Kitap fuarı var, neden daha tematik bir fuar olarak dergi fuarı olmasın’ diye yola çıktıklarını söyledi. Dergilerin kültür hayatımızdaki önemini hatırlatmak için bu fuarın biçilmiş kaftan olduğunu söyleyen Gültekin, dergiciliğin bir okul olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Dergicilik üzerine yurt dışında da çalışmalar yaptıklarının altını çizen Gültekin, “Değerini bilen zaten bu işin kıymetini de biliyor. Bana göre bir hemşehri derneğinden daha kıymetlidir dergicilerin bulunduğu bir mekân. Bunu bir kısım yönetici insanların fark etmesinde fayda var. Fark etmezse dergicilere bir şey olmaz. Onlar zaten delidir, durduramazsınız. O zaten beğenmesen de, engellesen de, yasaklasan da dergisini çıkaracaktır. Fakat kıymetinin farkında olursak, o takdir edilmiş olacak, belki başkaları da buna özenecek ve bir şeyler yapmaya çalışacaktır” ifadelerini kullandı.

55 Dergiden 500 Dergiye

Gültekin, “55 dergiyle başladığımız fuar, bu yıl kültür, sanat, çocuk, mizah, tarih, edebiyat, ekonomi, gençlik gibi alanlarda 500 dergiye çıktı” dedi.

Altı gün sürecek fuar kapsamında söyleşiler, panel, konferans ve yazar buluşmaları da yapılacak. “Özel sayılar ve dosya dergiciliği” ana teması altında gerçekleşecek olan fuar, bir hafta boyunca ücretsiz olarak ziyaretçilerin izlenimine sunulacak.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN