ABD Rakka’da Katliamlarına Devam Ediyor 18 Sivil Öldü

ABD öncülüğündeki koalisyona bağlı savaş uçaklarının Rakka kent merkezine düzenlediği hava saldırısında 18 sivil yaşamını yitirdi.

, 0 Yorum

Yerel kaynakların aktardığı bilgiye göre, ABD öncülüğündeki koalisyona bağlı savaş uçaklarının Rakka kent merkezine düzenlediği hava saldırısında 18 sivil yaşamını yitirdi.

Kentin yoğun bir şekilde hava saldırılarına hedef olduğunu belirten yerel kaynaklar, ABD’nin desteklediği YPG güçlerinin de kente yönelik ağır silah atışarının sürdüğünü kaydetti.

Bir günde 500 top atışı

Rakka kentinden haber aktarımı yapan “Rakka sessizce katlediliyor” isimli aktivist grubun geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabında paylaştığı bir bilgiye göre, Rakka kent merkezine bir günde 500’den fazla ağır silah atışı gerçekleştirildi.

İlaç ve doktor yokluğu bir can aldı

Öte yandan “Rakka sessizce katlediliyor” isimli aktivis grubun aktardığı bilgiye göre, kentte ilaç ve doktor bulunamadığı için “Saba El Matar” isimli küçük kız çocuğu yaşamını yitirdi.

Boğularak can verdiler

Öte yandan kent merkezinin doğusunda çatışmalarda kaçmaya çalışan bir ailenin Fırat Nehri’ni yüzerek geçmeye çalışırken boğularak can verdiği öğrenildi.

ABD ve desteklediği YPG güçlerinin Rakka kent merkezini IŞİD’ten geri almaya yönelik başlattığı operasyon halen devam etmekte. YPG güçlerinin IŞİD karşısında ilerleyebilmesi için ABD’nin düzenlediği hava saldırılarında çok fazla sivil kaybı yaşanmakta.

Kaynak: Mepa News

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN