Adaletin Küçüldüğü Ülkelerde Suçlular Büyür

, 0 Yorum

Günümüzde Adalet denildiği zaman Toplumların geneli adaleti mahkeme salonlarından ibaret olduğunu ve sadece devletin tekelinde olan otoriteden başka hiç kimsenin müdahale edemeyeceği bir vaka olarak görmektedirler . Adaleti eşitlik ve özgürlüklerin temel ilkesi olarak kabul gören bir tanımlama ile adeta kavram cinayeti işlenerek adalet kelimesini bambaşka yönlere çekip asıl olanı ise örtmektedirler . Başta devlet ve kurumları olmak üzere adalet ile çalışan ve adil bir şekilde hükmeden hiçbir kimseye rastlanamaz. Bu acı gerçeğin müsebbibi ise laik ve demokratik olan bu Necis sistemin adalete değil adavete sevk etmesidir. Zira bu batıl sistem insanların hasret kaldığı adaleti kati surette tesis edemez ve beklenemez . Zira bu sistem Allah subhanehu ve Teâlâ ya asi olan küfür sistemidir. Küfür olan ve Allaha isyana davet eden bir nizamdan adalet beklemek akıl karı değildir. Laik ve demokratik küfür düzenlerinde adalet anlayışı fakirden alıp zengine vermek, zayıfı ezmek güçlüyü yüceltmek , açtan alıp Tok’a vermek gibi adlandırılabilir.

Oysaki Adalet hak edene hakkettiğini ne eksik ne fazla vermektir .Adalet kayırmamaktır adalet kişinin sahip olduğu kimliğe göre hareket etmemektir adalet adil davranmaktır

Allah teâlâ şöyle buyurdu

Nisa 135.Ayet: يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا كُونُوا قَوَّام۪ينَ بِالْقِسْطِ شُهَدَٓاءَ لِلّٰهِ وَلَوْ عَلٰٓى اَنْفُسِكُمْ اَوِ الْوَالِدَيْنِ وَالْاَقْرَب۪ينَۚ اِنْ يَكُنْ غَنِياًّ اَوْ فَق۪يراً فَاللّٰهُ اَوْلٰى بِهِمَا فَلَا تَتَّبِعُوا الْهَوٰٓى اَنْ تَعْدِلُواۚ وَاِنْ تَلْـوُٓ۫ا اَوْ تُعْرِضُوا فَاِنَّ اللّٰهَ كَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَب۪يراً

Ey iman edenler! Adaleti titizlikle ayakta tutan, kendiniz, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar Allah onlara (sizden) daha yakındır. Hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şahitlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

Ayette belirtildiği gibi Allah subhanehu ve teâlâ biz kullarına Adaletin tanımını yaparken tanımla beraber hak olanı eğip bükmeden söylemeyi emretmiştir . Fakat görüyoruz ki bu gün ne adil bir devlet ne adil bir yönetim nede adil bir toplum maalesef söz konusu değildir. Hiç kimse adaletle hükmetmiyor , adaletsizliğe ses çıkarmıyor haksızlığa adeta Lal kesiliyorlar .adaletten (islamdan) uzak kalan Müslümanlar adaletsizliğe maruz kalınca istikametlerini de şaşırdılar. Kuran ve sünnette fazlasıyla mevcut olan ve hayatımıza yön veren bütün sorunlarımızı hakkıyla çözecek olan nizamlar var olduğu halde, batıdan ithal edilen ve adaleti tesis edeceğine inanılan kanun ve yasalar son bir asırdır adaletsizlik, haksızlık, kin, nefret, faili meçhul cinayetler, mesnetsiz suçlamalar, aile düzenlerinin yıkılması, haksız kazançların çoğalması ,ve bunların en önemlisi “Allaha ait olan hükmetme yetkisinin gasp edilmesi ve Allah’ın hükümleri yerine batıl hükümlerin tatbik edilmesi en büyük adaletsizliktir.

“Allaha ait olan hakimiyeti millete veren nizam da Hayır yoktur, Hayrı olmayan nizama bile bile destek verenlerden de Hayır kalmamıştır. Ey Müslüman halk eğer size adil davranılmasını istiyorsanız sizler de adil olun Allaha haksızlık etmeyin ve ona ait olan hakimiyeti millete değil ona verin . Kul hakkını yemekten çekindiğiniz gibi Allah Teâlâ’nın hakkınıda gözetin   .Zira adalet ancak ve ancak Allah’ın sözü ile tesis edilebilir . Allah cc şöyle buyurdu.

Nisa 58.Ayet: اِنَّ اللّٰهَ يَأْمُرُكُمْ اَنْ تُؤَدُّوا الْاَمَانَاتِ اِلٰٓى اَهْلِهَاۙ وَاِذَا حَكَمْتُمْ بَيْنَ النَّاسِ اَنْ تَحْكُمُوا بِالْعَدْلِۜ اِنَّ اللّٰهَ نِعِمَّا يَعِظُـكُمْ بِه۪ۜ اِنَّ اللّٰهَ  كَانَ سَم۪يعاً بَص۪يراً

 Allah size, mutlaka emanetleri ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne kadar güzel öğütler veriyor! Şüphesiz Allah her şeyi işitici, her şeyi görücüdür.

Son bir asrın özelde Müslümanlar genelde tüm insanlık için hiçte hayırlı geçmediği ve son çeyrek asırda dahada kötü bir hal aldığı aşikardır. Adaletin küçüldüğü suçluların yere göğe sığmadığı, haramzadelerin ve günahkârların itibar gördüğü, islama ve Müslümanlara hakaret edenlerin baş üstünde taşındığı, Müslümanları tutuklayıp kafir Rus ajanlarını serbest bırakmaları, İslami değerleri yok sayarak batıl değerlere rağbet etmeleri ve bu Necis değerleri Müslümanlara zorla dayatarak kabul ettirmeleri kesinlikle adaletin tam tersi adaletsizliktir hayasızlıktır ihanetin en zirvesidir. Adil yöneticiler denildiği zaman tarihin sayfalarında aklımıza gelen bir çok halife lider ve komutanlar gelir ama maalesef bu gün adaletle (islamla) hükmeden hiçbir yönetici olmadığı gibi bunu talep eden Müslümanların sayasıda pek azdır. Adaletin gerçek manada tesis edilebilmesi için muhakkak ki islama ve onun engin nizamına ihtiyaç duymaktayız ve bu gün bu adaletin tesisi için çalışan yüzlerce hatta binlerce Müslüman yıllardır hapis yatmakta ve halende tutuklanmaları gözaltına alınmaları devam etmektedir. Allah için çalışan mücadele eden Müslümanlara yapılan bu zulme adalet denilebilir mi? Müslümanlar katledilirken sadece sözlerle rüzgar yapmak onların imdadına koşmamak yetmedi kafirlerle birlik olup katliam yapmak adalet mi ? Saray alimlerinden oluşan bir yığın insan hak sözü bildikleri halde söylemeyişleri adalet mi? Bide utanmadan toplumu getirdikleri bu durumdan övünç duyarlar. Ey şerefli Müslümanlar adalete (islama) allahın hükümlerinin tatbik edildiği bir otoriteye sahip olmak istemez misin ? O zaman haydi geç kalmayın Allah Subhanehu ve teâlânın dini için çalışın ve Onun için bütün haramları terk edin.

Muhammed 7.Ayet: يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُٓوا اِنْ تَنْصُرُوا اللّٰهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ اَقْدَامَكُمْ

Ey iman edenler! Eğer siz Allah´a (Allah´ın dinine) yardım ederseniz O da size yardım eder, ayaklarınızı kaydırmaz.

Tevbe 32.Ayet: يُر۪يدُونَ اَنْ يُطْفِؤُ۫ا نُورَ اللّٰهِ بِاَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللّٰهُ اِلَّٓا اَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

Allah´ın nurunu ağızlarıyla (üfleyip) söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler hoşlanmasalar da Allah nurunu tamamlamaktan asla vazgeçmez.

Muhakkak ki İslam adalet demektir İslam’ın hakim olmadığı topraklarda adaletten de bahsedilemez .

İslam’ın hakimiyeti için çalışanlara selam olsun esselamu aleyküm ve rahmetullah

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN