Ahmet Sapa: ‘Medya Haberini Yapmak İçin İdlib’in Düşmesini Bekliyor!’

Rusya’ya ait olduğu belirtilen savaş uçakları İdlib kırsalındaki bölgelere yoğun hava saldırıları düzenledi. Köklü Değişim Yazarı Ahmet Sapa, medyanın İdlib duyarsızlığını eleştirdi.

, 0 Yorum

Ahmet Sapa: “Medya haberini yapmak için İdlib’in düşmesini bekliyor!”

Rusya‘ya ait olduğu belirtilen savaş uçakları İdlib kırsalındaki bölgelere yoğun hava saldırıları düzenledi.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, İdlib’in doğu ve güney kırsalındaki sivil yerleşim birimlerine, Rusya’ya ait olduğu belirtilen savaş uçaklarınca hava saldırıları gerçekleştirildi.

Kaynaklar, birden fazla savaş uçağının bölgedeki sivil yerleşim birimlerini hedef aldığını belirtirken, ilk belirlemelere göre Kefr Nebl bölgesine düzenlenen hava saldırılarında enkaz altından 4 kişinin cesedi çıkarıldı.

Bölgede, yıkılan evlerin enkazı altında kalan çok sayıda kişiyi kurtarma çalışmaları sürüyor.

Yerel kaynakların Kerf Nebl bölgesinden servis ettiği ilk görüntüler:

Ahmet Sapa: “Medya haberini yapmak için İdlib’in düşmesini bekliyor!”

Bağımsız birkaç medya kanalı dışında Türkiye ve hatta dünya medyası İdlib’de yaşanan katliamı görmezden geliyor. Özellikle Türkiye medyası, İdlib’te yaşanan katliamı gözlerden uzak tutmak için adeta birbiriyle yarışıyor. Ajanslara düşen haberler ise artık saklanamayanlar…

Araştırmacı Yazar Ahmet SAPA da medyanın bu “umursamaz” tavrını eleştirdi. Sapa, sosyal medya hesabından yaptığı bir kısa açıklamada, medyanın haberini yapmak için adeta İdlib’in düşmesini beklediğini ifade etti. İşte o açıklama:

Türk askeri, dördüncü gözlem noktası için İdlib’de

Öte yandan, TSK konvoyun oluşturulacak 4. gözlem noktası için İdlib’e intikal ettiği duyuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyu, Astana anlaşması uyarınca Suriye’nin İdlib gerginliği azaltma bölgesinde oluşturulacak 4. gözlem noktası için bölgeye intikal etti.

Türkiye, Rusya ve İran’la yaptığı Astana anlaşması uyarınca Suriye’nin kuzeybatısındaki kente daha önce üç gözlem noktası kurmuştu.

Sabah saatlerinde Hatay’dan Suriye sınırına giden konvoyun görüntüleri, muhaliflere ait sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Köklüdeğişim

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN