Ahraru’ş Şam’ın yeni lideri: “İdlip’i yok edecek projelere izin vermeyiz”

Ahraru’ş Şam Hareketi’nin yeni lideri Hasan Sufan, rejim hapishanesinden çıktıktan ve harekete yeni lider olarak atandıktan sonra ilk konuşmasını yaptı.

, 0 Yorum

Hasan Sufan açıklamasına bazı hususlarda Suriyeli halktan özür dileyerek başladı. Daha önce yapılan hatalardan ve grupların bu denli artmasından dolayı Suriyeli halktan özür dileyen Sufan, müzakere ve geçici anlaşmalara işaret ederek halkın acılarını hafifletmekte geç kalındığı için üzgün olduğunu ifade etti.

“IŞİD’e karşı savaş kararında geç kalındı”

IŞİD örgütü ile sempatizanlarına karşı savaş kararı almakta geç kalınması da Sufan’ın Suriyeli halktan özür dilediği diğer bir konuydu.

“Hareketin zayıflamasının nedeni tembelliğin baş göstermesi”

Ahraru’ş Şam’ın yeni lideri, hareketin gerileme dönemine girerek zayıfladığına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

“Bunun nedeni, hareketin çeşitli bölümlerinde uzun zamandır tembelliğin ve gevşekliğin baş göstermesi ve hareketin, unsurlarına mesajının olmamasıdır.”

Hasan Sufan, isim zikretmeksizin Tahriru’ş Şam Heyeti’nin karşısındaki zayıflığın ana sebeplerinin bunlar olduğunu savundu.

“Lider kadronun yöntemi etrafında toplanın”

Ahraru’ş Şam Hareketi komutanlarına seslenen Sufan, safları sıklaştırmaya davet ettiği gibi 2014 yılında toplantı sırasında düzenlenen bir saldırı sonucu hayatlarını kaybeden Ahraru’ş Şam’ın lider kadrosunun yöntem ve uygulamaları etrafında toplanmaya çağrı yaptı.

“Ahraru’ş Şam fikirdir, projedir”

Yeni lider Hasan Sufan şöyle devam etti: “Ahraru’ş Şam’ın başına gelen musibet ve felaketler, hedeflerini gerçekleştirme yolunda ancak gücünü ve dayanışmasını artırır. Ahraru’ş Şam, fikirdir, projedir. Komutanlarının ölmesiyle veya bölge kaybetmekle ölmez.”

“Herkesi kucaklayan devrimci projelerle çalışmaya hazırız”

Ahraru’ş Şam Hareketi’nin başlıca hedefinin halk devrimi olduğuna dikkat çeken Sufan, siyasi, askeri ve sivil alanlarda herkesi kapsayan devrimci projelerle çalışmaya hazır olduklarını ilan ettikten sonra Ahraru’ş Şam Hareketi içerisindeki bütün müesseselerde bir revizyon kararının söz konusu olduğuna vurgu yaptı.

“İdlip’i yok edecek projelere izin vermeyiz”

Ahraru’ş Şam’ın yeni lideri yaptığı ilk konuşmasının sonunda Suriyeli halkın iyiliğini isteyen herkese hareketin açık olduğunu ve İdlib’i yok edecek projelere asla izin vermeyeceklerini kaydetti.

Kaynak: Mepa News

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN