Amerika’nın Cami Katliamını Kınamaktan Dahi Aciz Yöneticiler!

, 0 Yorum

Amerika 16 Martta Suriye’nin Halep kentinin batısındaki Etarib ilçesine bağlı Cina köyünde, bir camiye yatsı namazı vakti saldırı düzenlemişti saldırıda yaklaşık 75 Müslüman ölmüş yüzlercesi de yaralanmıştı. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı CENTCOM Saldırıyı El Kaide yöneticilerine ait bir toplanma yerini hedef aldıklarını söyleyerek üstlenmişti.

Olayın üzerinden 6 gün geçmesine rağmen Türkiye’den Resmi bir kınama gelmedi ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ne Başbakan Yıldırım’dan nede Dışişleri bakanlığından bir kınama mesajı bile yayınlanmadı.

Oysa Dışişleri bakanlığı 12 Martta Şam’ın Bab Musalla bölgesinde Muhaliflerce gerçekleştirilen saldırıyı şu sözlerle kınamıştı: “Şii inancı mensuplarınca kutsal kabul edilen mekanları ziyaret edenleri hedef alan, çok sayıda insanın hayatını kaybettiği ve yaralandığı bombalı saldırıyı kuvvetli ifadelerle kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz.”  

(kaynak: http://aa.com.tr/tr/turkiye/turkiye-samdaki-bombali-saldiriyi-kinadi/769439)

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha düne kadar Suriye’ye girmekdeki amacımız Zalim Esad’ı devirmek için derken, Zalim Esad’ın destekçisi Şii milislere saldırı düzenleyen Muhalifleri kuvvetli ifadelerle kınarken, Müslümanların mabedi olan mescitlerde namaz kılmak için toplanmış Müslümanları topluca katleden Amerika’yı, Türkiyeli yöneticiler neden kınamaktan dahi imtina ediyor?

Aklımıza şöyle cevaplar gelmiyor değil! Acaba Amerika, bu cami katliamını İncirlikten kalkan uçaklarla gerçekleştirdiği için mi Türkiyeli yöneticiler suskun! Hatta Türkiye medyası ve yazar-çizerleri suskun!

Şu bir gerçek ki Türkiye dış politikasında tamamen ABD ekseninde siyaset yapıyor. ABD El-Baba gir derse giriyor. Orada dur daha ileri Munbiç’e gitme derse gitmiyor! Bunu Cumhurbaşkanı ve Çavuşoğlu’nun birçok çelişkili açıklamasından görebiliyoruz. Bu yüzden Türkiye Amerika’ya karşı hiçbir şekilde sesini çıkaramıyor. Aman ABD ile aramız bozulmasın bize de pastadan bir pay düşsün düşüncesi ile Müslümanlara yapılan katliamlara sessiz kaldığı gibi incirlik üssünü açarak, bir nevi ortak da olmuş oluyor.

Devlet kanalında her hafta Payitaht Abdülhamit dizisi ile Batıya ve kâfirlere ayar verilirken, Abdülhamid’in torunu olmakla her platformda övünen Türkiye’nin yöneticileri Kafir Amerika’nın karşısında acziyete düşüyor. Bu öyle bir acziyet ki, Cami’de namaz kılmakta olan Müslümanların katledilmesine bile seyirci kalmasını sağlıyor.

@huseyni_50

 

Bir Cevap Yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN