Arakan Katliamının en büyük ortağı Tağut Bangladeş Hükümetidir!

Arakan’da bir yandan katliamdan kaçış yaşanırken, bir yandan ellerinde silahlarla Tağut Bangladeş hükümetinin askerleri sınırda Müslümanları bekletiyor. Bangladeş’in sınırlarını mağdur ve mazlum insanlara açmaması Arakan’lıların Myammarda katledilmesine sebeb oluyor.

, 0 Yorum

Arakan’da geçtiğimiz haftadan bu yana devam eden katliamlar devam ederken, Myammar hükümetinin yaktığı köylerden kaçış sürüyor. Bir hafta içerisinde bölgeden gelen haberlere göre yaklaşık 3.000 kişi katledilirken, onbinlerce insan Bangladeş sınırına kaçıyor.

Görüntünün olası içeriği: ağaç, gökyüzü, dağ, çim, bitki, açık hava ve doğa

Zulümden kaçan Arakan’lıları ise sınırda Bangladeş askerleri ellerinde silahlarla bekliyor. Bangladeş sınırında 3 günden fazla zamandır bekletilen Arakan Müslümanları ne yapacaklarını bilmezken, dünyaya biran önce KATLİAMI DURDURUN çağrısı yapmakla yetiniyor.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, çim, gökyüzü, açık hava ve doğa

Halkının %99’u sözde Müslüman olan Bangladeş hükümeti olaylar hakkında aynı batı devletlerinin yapmış olduğu gibi susmakla yetinirken, ülke içerisinde hükümete ses getirecek bir baskıda şuana kadar yapılmamış durumda. Bangladeş’te herangi bir olayda yüzbinlerce kişi sokaklarda aynı anda hareket edebilme kapasitesine sahipken, imkanları olupta yardım etmeyen başta adına Müslüman diyen toplumlar ve sınırlarını Arakanlılara açmayan Zalim Bangladeş yöneticilerinden bu katliama ortak olduklarını hatırlatırız.

Kaynak: Islah Haber

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN