Batı’da Yükselen İslam Düşmanlığına Karşı Müslümanlara Çağrı

Almanya’da yaşanan başörtüsü yasağına karşı “Realität İslam‘dan” İslami kuruluşlara ve Camilere resmi bir çağrı yapıldı.

, 0 Yorum

Almanya’da yaşanan başörtüsü yasağına karşı “Realität İslam‘dan” İslami kuruluşlara ve Camilere resmi bir çağrı yapıldı.

Almanya’da öngörülen başörtüsü yasağı, ilk etapta 14 yaşından küçük olan ve Kuzey Ren Vestfalya da okula giden her kız öğrencisini kapsayacak.

Ancak bu yasak gerçekleştiğinde diğer eyaletlerde de kabul edileceği gözle görünüyor. Ve bu süreç bir kere başladığında uzun veya kısa vadeli olsun bizler için daha fazla yasaklamalar ve kısıtlamalar gelecektir.

Bu felaketin karşısında bizim vazifemiz, İslam camiası olarak, birlik ve beraberlik içerisinde, bu gelişmeyi Allah’ın izniyle engellemek ve önlemektir.

Fransa Yüksek İdari Mahkemesi, “Vatandaşlık Kabul Töreni” sırasında Valilik genel sekreteri ile el sıkışmayı reddeden Cezayirli Müslüman kadının vatandaşlığını iptal etti.

Batının, İslam ve Müslümanlara düşmanlığı tarihte olduğu gibi bugün de hayatın her karesinde kendini gösteriyor.

Fransa’da başörtüsünün yasadışı ilan edilmesi, İsviçre’de Minârelerin yasaklanması ve Almanya’da “başörtüsü yasağı” ve Müslümanların bir gün evlerine geri dönecek olan ‘misâfir işçi’ olarak görülmesindeki ısrar, dünyada yükselen İslâm’a karşı derin bir kinin dışa yansımasıdır.

Başörtüsü yasağına karşı imza kampanyası:

Youtube Arabisch: https://youtu.be/RZHGYn8OUAM

Youtube Türkisch: https://youtu.be/rmAQSN-do58

Youtube Deutsch: https://youtu.be/Cc9CdrhBoaI

Unterschriften Kampagne: https://www.openpetition.de/!kopftuch…

#kopftuchunserepflicht #nichtohnemeinkopftuch #realitätislam #meinkopftuchreport

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN