Bitmeyen 28 Şubat

Klasik ve sosyal medyada günlerdir köşe yazarlarından gelen tehditkâr açıklamaları dün de yemin törenindeki Polis müdürünün konuşması izledi: “Hiç kimseye, örgüte ve hele hele hiçbir cemaate ya da tarikata, şeyhe, bağlı olmayacaksınız”. Üst üste gelen bu açıklamaların ardından kamuoyunda “28 Şubat Hortluyor mu” sorusu sorulmaya başlandı.

, 0 Yorum

Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi’nden mezun olan 622 öğrenci için düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Eğitim Merkezi Müdürü Metin Tanrıver, “Hiç kimseye, örgüte ve hele hele hiçbir cemaate ya da tarikata, şeyhe, bağlı olmayacaksınız” dedi.

Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin 21’inci dönem mezuniyet töreni, polis okulu spor salonunda yapıldı.

Törene, Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Metin Tanrıver, polis müfettişleri, öğretmenler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Metin Tanrıver, mezun olan polislere öğütlerde bulundu.

Tanrıver, şunları söyledi: “Öncelikli olarak dürüst olacaksınız. Kimsenin hakkını yemeyeceksiniz. Hakkınızı ve haddinizi bileceksiniz.”

Hiçbir kimseye, örgüte ve hele hele hiçbir cemaate ya da tarikata, şeyhe, bağlı olmayacaksınız. Bağlı olacağınız tek yer vardır, o da devlettir.”

“Hiçbir kimseye devlete el kaldırtmayacaksınız, Devlete laf söyletmeyeceksiniz. Devlete yan baktırmayacaksınız. Devlete isyan eden hainleri topyekun imha edeceksiniz.”

Dönem birincisinin kütüğe isim çakmasının ardından polis okulundan mezun olan 622 öğrenci, üzerinde Türkiye Cumhuriyet Anayasası ve tabanca bulunan masa üzerine ellerini koyarak yemin etti.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN