Biz ne dersek o olacak diyen MHP genel başkan yardımcısı Aycan görevden alındı

MHP’li Sefer Aycan dün “Biz ne dersek o olacak” açıklamasını yaptıktan sonra, Devlet Bahçeli tarafından genel başkan yardımcılığı görevinden alındı.

, 0 Yorum

MHP’li Sefer Aycan, “Bundan sonra Meclis’te siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır. Bugün MHP Meclis’te kilit konumdadır ve MHP’nin Genel Başkanı hem Recep Tayyip Erdoğan’ı kurtarmıştır, hem Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurtarmıştır, hem Meclis’i kurtarmıştır, hem devleti kurtarmıştır. Bu da böyle bilinsin.” ifadelerini kullanmıştı. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, Sefer Aycan’ın bu sözlerine tepki göstererek Aycan’ı görevden aldığı belirtiliyor. Aycan, 24 Haziran seçimlerinde Kahramanmaraş’tan Meclis’e yeniden girmeye hak kazanmıştı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, Devlet Bahçeli tarafından görevden alındı. Aycan, resmi olmayan sonuçlara göre Kahramanmaraş’tan yeniden vekil seçilmişti.

Aycan dün yaptığı açıklamada, “Yüzde 5 oy bekleyenlere en büyük cevabı MHP’ye gönül veren dava arkadaşlarım, parti yönetimimiz, ülküdaşlarım ve Türk milliyetçileri vermiştir. Tabi bu cevap Kahramanmaraş’ta da kendisini göstermiştir. Elbette 49 vekil bizim beklediğimizden azdır. Ama bugünkü 49 vekil, bütün değerlerin üstündedir, büyük bir mücadelenin eseridir ve meclis aritmetiğinde MHP’yi kilit konumuna getirmiştir. 600 vekil var ama her zaman, bundan sonra bütün gözler 49 vekilin üzerinde olacaktır, genel başkanımızın üzerinde olacaktır. Bundan sonra mecliste siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır. Bugün MHP mecliste kilit konumdadır ve MHP’nin genel başkanı hem Recep Tayyip Erdoğan’I kurtarmıştır, hem Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurtarmıştır, hem meclisi kurtarmıştır, hem devleti kurtarmıştır. Bu da böyle bilinsin.” ifadelerini kullanmıştı.

Habertürk TV’den Çimen Çetin’in aktardığına göre, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan bu sözleri nedeniyle görevden alındı. MHP lideri Devlet Bahçeli bu görevden alma ile Cumhur İttifakı’nın birlikteliğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN