Çin Yönetimi Doğu Türkistanlılara “Sır Saklama” Tutanağı İmzalatıyor!

Çin Yönetimi, Doğu Türkistan’daki işkence kamplarında Müslüman Tutsaklara “Sır Saklama (Gizliliği Koruma) Taahhütnamesi” imzalatıyor.

, 0 Yorum

Gizliliği Koruma Taahhütnamesi’nin, “Devletin, gizliliği korumaya yönelik görev talebini yerine getirmek, sorumluluk ve gizliliği koruma görevinin içeriğini kavratmak amacıyla” hazırlandığı belirtiliyor. Taahhütnameye aykırı davrananların, “Çin Devleti’nin ilgili yasalarına göre hesaba çekileceği” ifade edilen bu belge ile Çin Devleti, Doğu Türkistanlı Müslümanların “Eğitim Merkezi” adı verilen Nazi kampı benzeri bu yerlerde gördükleri işkence ve gayri insani uygulamaları ifşa etmelerinin önüne geçmeyi amaçlıyor.

İşte o taahhütname:

SIR SAKLAMA TAAHHÜTNAMESİ

Devletin gizliliği korumaya yönelik görev talebini yerine getirmek, sorumluluk ve gizliliği koruma görevinin içeriğini kavramak amacıyla işbu taahhütname özel olarak hazırlanmıştır.
• Eğitim Kampının İsmi: Avat Nahiye Mesleki Beceri Kazandırma ve Eğitim Merkezi

• Eğitim Gören Kişinin Adı Soyadı: ………………

Taahhütnameyi imzalayan taraf aşağıda verilen talimatlara kesinlikle uymalıdır:

1. Eğitim merkezindeki öğrenim, yaşam, kişi sayısı ve dâhili uygulamalarla ilgili bilgilerin açıklanması yasaktır.

2. Resmi olarak izin alınmadan herhangi bir şahıs, kurum ve basın kuruluşunun ziyaretini kabul etmek yasaktır.

3. Her türlü haberleşme uygulamaları, sosyal medya, elektronik posta, kısa mesaj, faks olmak üzere tüm iletişim araçlarında eğitim merkezindeki yaşam ve öğrenimle ilgili herhangi bir bilgi, rakam, kapsam ve büyüklüklerin paylaşılması yasaktır.

Taahhütnameye aykırı hareket edenin sorumluluğu: 

Tarafın taahhütnamede belirlenen talimatlara uymaması sonucunda herhangi bir gizliliğinin ortaya saçılması halinde, Çin Devleti’nin ilgili yasalarına göre sorumluluğu konusunda hesaba çekecektir.

Bu taahhütname imzalandığı tarihten itibaren uygulanacaktır.”

Köklüdeğişim

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN