Erdoğan: Yapılan operasyonu doğru buluyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD, Fransa ve İngiltere tarafından Suriye’de Esed rejimine yönelik düzenlenen operasyon ile ilgili “Yapılan operasyonu doğru buluyoruz” ifadesini kullandı

, 0 Yorum

Suriye’ye müdahale ile ilgili olarak “O kimyasal silahlarla o yavruların düştüğü durumu herhalde tasvip etmemiz mümkün değil.” diyen Erdoğan, “Kimse bunun faili, bunun bedelini ödemesi lazım. Böylece rejim son günlerde tırmandırdığı muhaliflere yönelik insanlık dışı hak, hukuk tanımaz saldırılarının cevapsız kalmayacağını görmüş oldu.” ifadesini kullandı.

Batılı devletleri Suriye politikaları nedeniyle eleştiren Erdoğan “Maalesef Suriye’de oynanan oyun başkadır. Suriye’de yapılan iş, önce rejimin zulmüne sessiz kalmak, ardından bir terör örgütünün el altından destekleyip sahaya sürülmesi, sonra da başka bir terör örgütüyle asıl projeyi hayata geçirmektir. Bunları kimse görmezden gelemez ama biz bunları hep konuştuk, hep söyledik. Biz bu oyunu çoktan çözdük. Biz eğer hedef DEAŞ’sa biz DEAŞ’la zaten savaşıyoruz ya. Biz DEAŞ’a karşı mücadelemizi verdik. Nerede? Fırat Kalkanı Harekatı’nda 3 bin DEAŞ’lıyı biz oralardan etkisiz hale getirerek attık.” şeklinde konuştu.

Erdoğan ayrıca “Suriye’de etkinlik yürüten unsurlar içinde kontrolü altındaki bölgeleri yeniden yaşanabilir kılan tek gücün Türkiye olduğunu kaydetti.

AA

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN