Esed Rejimi Güçleri Okulu Vurdu

Rusya’nın desteklediği Esed rejimine ait savaş uçakları sivil yerleşimlere saldırdı. Saldırılarda bir okul da atılan bombaların hedefi oldu

, 0 Yorum

Rusya ve Esed rejimine ait savaş uçakları ile savaş helikopterleri, İdlib ve Hama illerinde sivil yerleşimlere, bir okula ve askeri muhaliflerin cephe hatlarına saldırdı. Saldırılarda 17 kişi yaralandı.

Basının yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Rusya ve Esed rejimine ait savaş uçakları ile rejimin helikopterleri, sabah saatlerinden itibaren İdlib’in güneyindeki, Habit, Cercenaz, Hiş, Temenia, ve Hama’nın Latamne bölgeleri hava saldırılarıyla vuruyor.

Saldırılarda yaralanan kişiler arasında Cercenaz beldesinde bir okula yapılan hava saldırısında yaralanan iki çocuk da bulunuyor.

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) Müdürü Mustafa Hac Yusuf, medyaya verdiği demeçte, “Sabah saatlerinden bu yana düzenlenen hava saldırılarında çoğunluğu kadın ve çocuk 17 sivil yaralandı.” dedi.

Muhaliflere ait uçak gözlemevi yetkilileri, saldırılara ilişkin sosyal medyadan yaptıkları paylaşımda, “Hmeymim askeri üssünden kalkan Rusya’ya ait savaş uçakları ve Esed rejimi savaş uçaklarıyla helikopterleri, Hama ve İdlib’in güneyindeki sivil yerleşimlere ve muhaliflerin cephe hatlarına hava saldırıları düzenledi. Cercenaz beldesindeki okulu Esed rejimine bağlı savaş uçakları vurdu.” ifadelerini kullandı.

Savaş uçakları ve helikopterin hava saldırılarını devam ettiği bilgisi geldi. Saldırılarda sadece okulların değil hastanelerin de vurulduğu bildirildi.

Sivil savunma kaynaklarından son gelen bilgilere göre, bu ayın başından itibaren İdlib’in batısı, güneybatısı ve Hama’nın kuzeyine düzenlenen hava ve kara saldırılarında 29 sivil hayatını kaybetti. En az 71 kişi yaralandı.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN