1 Esed Rejimi Sivillerin Sığındığı Okulu Vurdu: Ölenlerin Çoğu Cocuk – Değişim Haber

Esed Rejimi Sivillerin Sığındığı Okulu Vurdu: Ölenlerin Çoğu Cocuk

Rejim güçlerinin Suriye’nin orta kesiminde düzenlediği hava saldırısında çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi.

, 0 Yorum

Esed rejimi, “İsrail” sınır hattında ilerlemek için muhaliflerin kontrolündeki sivil yerleşim yerlerine saldırıyor. Esed’in Kuneytra’ya saldırıları, Trump ve Putin’in Helsinki’de “İsrail”in güvenliği konusunda hemfikiriz açıklamasının sahaya yansıması. Bir süre önce Putin’le Moskova’da yaptığı görüşme sonrası Netenyahu’nun “Esed’le bir sorunumuz yok” açıklaması, Esed’e Kuneytra operasyonu için yeşil ışık yakmış olduğunu doğruluyor.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, ABD, Rusya ve İran destekli Esed rejimine bağlı güçler Kuneytra iline bağlı Ayn el Tina beldesinde çatışma ortamından kaçan sivillerin sığındığı okulu vurdu.

Kaynaklar, okulun helikopterden atılan varil bombasıyla hedef alındığını ifade ederken, ölenlerin büyük bir kısmının çocuk ve kadınlardan oluştuğu belirtildi.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre düzenlenen hava saldırısında çoğu çocuk en az 10 sivil yaşamını yitirdi çok sayıda sivil de yaralandı.

Ajanslar

 

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN