Ey Trump: ‘Terörün Başı Amerika’dır

ABD Başkanı Trump, İspanya’daki terör saldırısı sonrasında yaptığı sosyal medya açıklaması ve Müslümanlar hakkındaki düşünceleriyle yeni bir skandala daha imza attı.

, 0 Yorum

ABD Başkanı Trump, İspanya’daki terör saldırısı sonrasında yaptığı sosyal medya açıklamasıyla yeni bir skandala daha imza attı.

2016’daki seçim kampanyası sırasında, “Filipinler’deki Müslüman savaşçıların domuz kanına batırılmış mermilerle topluca infaz edilmesini terörle etkin bir mücadele yöntemi” olarak örnek gösteren ABD Başkanı Trump, Barcelona’daki terör saldırısı sonrası Twitter’dan yeni açıklamasıyla o skandal mesajına gönderme yaptı.

[Haber görseli]

Trump “ABD’li General Pershing’in yakalanan teröristlere (!)  ne yaptığını araştırın. 35 yıl boyunca radikal İslami terör olmamıştı ” dedi.

ABD Başkanı Trump, General Pershing’in yöntemlerini yeniden gündeme getirmesi ile İslam düşmanlığı ve ırkçılığın Batı’da, temel kültürel bir sorun olduğunu gösterdi.

ABD Başkanı Donald Trump 19 Şubat 2016’da Güney Carolina’daki seçim mitinginde şu sözleri sarf etmişti:

“General Pershing 50 mermi aldı ve onları domuz kanına batırdı. Adamlarına tüfeklerini doldurttu ve 50 teröristi duvarın karşısına sıraladı. 49’unu vurdular ve 50’inci kişiye dedi ki “insanlarına git ve olanları anlat” ve 25 yıl boyunca hiçbir sorun yaşanmadı.”

ABD Başkanı Trump, “ABD’li General Pershing’in Birinci Dünya Savaşı’nda Filipinler’deki Müslüman savaşçıları domuz kanına batırılmış mermiler kullanarak yıldırdığı” şeklinde bir örnek vermişti.

Orta doğu coğrafyasında, terörün başı ABD ve İngiltere’dir. İşgal edilen topraklar, harabeye çevrilen evler ve param parça olmuş bedenler bu katil devletlerin eseri.

Bu kaotik ortamı sürekli hale getirmek için yerli işbirlikçi yapılar oluşturan, bunları para ve silahla besleyen yine bu terör devletleridir.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN