#FreeNaveedButt / #NaveedButtSerbestBırakılsın!

Pakistan Yönetimi’nin Hizb-ut Tahrir’e yönelik amansız baskı ve saldırıları dinmek bilmiyor. Hizb-ut Tahrir Pakistan Vilayeti, kaçırılan Naveed Butt’un bulunması ve serbest bırakılması için bir kampanya başlattı.

, 0 Yorum

Pakistan Yönetimi’nin Hizb-ut Tahrir’e yönelik amansız baskı ve saldırıları dinmek bilmiyor. Hizb-ut Tahrir Pakistan Vilayeti, bundan yaklaşık 5 yıl önce kaçırılan Naveed Butt’un bulunması ve serbest bırakılması için bir kampanya başlattı.

Pakistan Yönetimi’nin Hizb-ut Tahrir’e yönelik amansız baskı ve saldırıları dinmek bilmiyor. Bundan yaklaşık 5 yıl önce, 12 Mayıs 2012’de Pakistan İstihbaratı tarafından kaçırılan Naveed Butt’un akıbeti ise hala meçhul. Dahası, onlarca Hizb-ut Tahrir genci hapsedilerek işkenceye maruz kalmaktadır.

Rejim, Afganistan’daki yabancı işgale, Amerika’nın bölgedeki egemenliğine karşı çıkanlara ve İslam davetini taşıyanlara karşı zorla kaçırma eylemi başlattı. Pakistan Rejimi, 11 Mayıs 2012’de güpe gündüz çocuklarının gözü önünde Hizb-ut Tahrir’in Pakistan Resmi Sözcüsü, elektrik mühendisi, beş çocuk babası Naveed Butt’un kaçırılması olayında parmağını dahi kıpırdatmadı.

Zira Rejim, “aşırılık”la mücadele bahanesiyle İslami kavram ve değerleri toplumdan silmek ve yasaklamak istemektedir. Bu nedenle Rejim, Raşidî Hilafet Devleti’ni talep eden, İslamî siyasî parti Hizb-ut Tahrir üzerine odaklandı.

Pakistan Rejimi’nin, ülke genelinde onlarca Hizb-ut Tahrir üyesi ve sempatizanı olan Müslümanları kaçırıp hapsettiği, bu kişilerin darp edilip işkence ve elektriğe maruz kaldıkları, yıllarca nerede oldukları hakkında yakınlarına bilgi verilmediği Hizb-ut Tahrir ve bağımsız kaynaklarca ifade ediliyor. Hizb’in bazı üye ve destekçilerinin, hiçbir suçlama olmadan bir buçuk yıldır cezaevinde tutulmakta olduğu da edinilen bilgiler arasında.

Hizb-ut Tahrir/Pakistan Vilayeti Resmi Sözcüsü Naveed Butt’un 12 Mayıs 2012’de kaçırılması ve bugüne kadar da akıbeti hakkında bilgilendirme yapılmadı. Hizb-ut Tahrir Pakistan Vilayeti, “#FreeNaveedButt/#NaveedButtSerbestBırakılsın” başlığıyla bir kampanya başlattı.

Bu kampanyayı, tüm Müslümanlar, bağımsız insan hakları örgütleri, sosyal medya ve diğer medya kanalları üzerinden mesajlar, görseller, basın açıklamaları, vb. araçlarla destekliyorlar.

Kampanya başlığı: #FreeNaveedButt

Kampanya hakkında hazırlanan video:

Köklüdeğişim

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN