Furkan Vakfı Gönüllülerine Zulüm Operasyonları Sürüyor

Adana’da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na ait olduğu ve öğrenci yurdu olarak faaliyet gösterdiği iddia edilen 6 bina mühürlendi, kız öğrenciler sokağa atıldı.

, 0 Yorum

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, öğrencilerin kaldığı çok katlı 6 binanın vakfa ait olduğu ve yurt olarak kullanıldığı iddiasıyla binaları mühürledi.

Mühürleme ânı kameralarda

Evlerde kalan öğrenciler ve kendilerine destek vermek için toplanan kişilerden bazıları, mühürleme anını ve sonrasında yaşananları kaydederek sosyal medya üzerinden paylaştılar

Musa Bayoğlu’ndan tepki

Hadisenin duyulması ve sosyal medyaya görüntülerin düşmesi üzerine çoğu kesimden yapılan uygulamanın yanlış olduğuna dair açıklamalar geldi. Köklü Değişim Yazarı Musa BAYOĞLU, Furkan Vakfı gönüllülerine yapılan bu zalimane uygulamalara sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Ne olmuştu?

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca “vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü” iddiasıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı yönetici ile sorumlularının aralarında yer aldığı zanlılar hakkında gözaltı kararı verilmişti.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 30 Ocak’ta 33 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, kurucu başkan Alparslan Kuytul’un da aralarında bulunduğu 28 vakıf yönetici ve üyesi gözaltına alınmıştı.

Adliyeye sevk edilen 28 şüpheliden aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da bulunduğu 5’i tutuklanmıştı.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN