Guta’da Tehditle Tahliye “Ya Gülümse Ya Öl”

Guta tahliye edilirken objektiflere yansıyan görüntüler içler acısı hakikati belgeliyor. Kadınlardan tehdit ile gülümsemeleri istenirken, erkeklerin akıbeti belirsiz.

, 0 Yorum

Esed Rejiminin resmi haber ajansı SANA’nın paylaştığı fotoğraflar incelendiğinde tahliyeler esnasında erkek nüfusun %95’inin kayıp olduğu görülüyor. Görüntülerde Rejim’in Sana haber ajansı, haber ajansları ve aktivistlerin objektiflerinden yansıyan görüntülerin tamamında erkek nufusun tahliyelerde olmadığı, kadın, çocuk ve yaşlıların sadece tahliye edildiği tespit edildi.

Bölgede yaşayan 16-55 yaş arası erkeklerin ise Esed Rejimine destek veren paralı milis gücünden oluşan birlikler tarafından esir şekilde tutulduğu belirlendi. Görüntüleri biraz daha incelediğimizde tahliye edilmeyen erkekler toplanma yerlerinde başlarında nöbetçiler bulunduğu görüntüler paylaşıldı. Nöbetçilerin

Suriye’den haber yapan bir aktivist sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde Rejim unsurlarının tahliye edilenlere şart koştuğunu ”Erkeklerin Esed için ya savaş ya da öl!, kadınlar için ise gülümseyin ya da ölün” dediğini bildirdi.

Babalarını ve kocalarını arkada bırakarak tahliye edilen kadınlar ve çocukları. Esed Rejim milisleri kadınları sürekli uyararak ‘ya gülümseyin, ya da ölün‘ dediği görüntüler.

Kaynak: Islah Haber

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN