Hama’daki sivil katliamından kan donduran görüntüler

Suriye’nin Hama şehrinin Akirbat beldesinde sivil yerleşim yerine düzenlenen kimyasal bombalı saldırıda 100’ün üzerinde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu sivil katledilmişti. Bölgede Rusya tarafından yapılan katliamın görüntüleri paylaşıldı.

, 0 Yorum

Rusya Ordusu’na ait savaş uçağının, ülkenin batısındaki Hama’nın Akirbat beldesinde yerleşim yerine düzenlediği kimyasal saldırıda 100’ün üzerinde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu sivil katledildi, yüzlercesi de yaralandı.

Bölgedeki yetkililer, Rusya Ordusu’na ait savaş uçağının Hama kentinin doğusunda İslam Devleti hakimiyetindeki Akirbat beldesinde sivil yerleşim alanına “sarin” gazıyla saldırı düzenlediğini ifade etti.

Çok sayıda çocuk katledildi

2 gün önce kimyasal bombayla katliam yapılmış ve bebek, çocuk, kadın demeden siviller katledilmişti. Bölgeden katliamlar ilgili görüntüler paylaşıldı.

Katliam yapıldığı sivil yerleşim alanlarından paylaşılan görüntülerde çok sayıda masum çocuğun yaşamını yitirdiği görülüyor.

Yüzlerce kişi kimyasal bombadan etkilendi

Bölgedeki yetkili kişi, kimyasal gazdan etkilenenlerin, kusma, görme bozukluğu, gözbebeğinde küçülme ve nefes darlığı şikayetleriyle beldedeki sahra hastanelerine kaldırılarak tedaviye alındığını ifade etti.

 

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN