Hilafetin Kaldırılmasından Sonra Müslümanlar “Zulüm Yüzyılı” Yaşıyor

Türk Tarih Kurumu Başkanı Turan, “Yakın zamanda çıkan bir araştırmaya göre, son 25 yılda dünyadaki mücadele ve savaşlarda ölen Müslümanların sayısı 12,5 milyonu bulmuştur.” dedi.

, 0 Yorum

Türk Tarih Kurumu Başkanı Turan, “Yakın zamanda çıkan bir araştırmaya göre, son 25 yılda dünyadaki mücadele ve savaşlarda ölen Müslümanların sayısı 12,5 milyonu bulmuştur.” dedi.

Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Birlik Vakfı tarafından Cumartesi Sohbetleri kapsamında Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Konferans Salonunda düzenlenen “Dünya Savaşları, Türkiye ve Suriye Üzerinde Bitmeyen Güçler Mücadelesi” konulu konferansa katıldı.

Burada konuşma yapan Turan, tarih boyu insan topluluklarının birbirleriyle savaştıklarını ve savaşın insanlığın kaçınılmaz bir kaderi olduğunu söyledi.

Savaşın iki gücün isteklerini birbirlerine kabul ettirmek için gerçekleştirdikleri mücadele olarak tanımlayan Turan, “Genellikle savaş iki devlet arasında olur ama ülke içinde gerçekleşen savaşlar da vardır. Savaşın sonuçları kestirilemez. Savaşlar hayatımızın bir gerçeği. Yakın zamanda çıkan bir araştırmaya göre, son 25 yılda dünyadaki mücadele ve savaşlarda ölen Müslümanların sayısı 12,5 milyonu bulmuştur. Bu neredeyse bir dünya savaşındaki kayba mal oluyor. Ne kadar plan yapılırsa yapılsın, teori kurulursa kurulsun, savaşın bir bilinmeyeni vardır.” dedi.

Hilafetin kaldırılmasından sonra Batılı haçlı zihniyet ve yerli işbirlikçileri, ‘savaşlar, işgaller ve acılarla’ sahipsiz kalan Müslümanlara “zulüm yüzyılı” yaşatıyor. Araştırmalar sonucu bu resmi rakamlara ulaşılmasına rağmen gayriresmi araştırmaların verileri öldürülen Müslümanların 12,5 Milyondan çok daha fazla olduğunu göstermektedir.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN