Hizb-ut Tahrir ’28 Recep’ Kapsamında Birçok Ülkede Etkinlikler Düzenledi

İslâmi siyasi parti Hizb-ut Tahrir, Hilâfet’in yıkılışının hicri yıl dönümünde birçok ülkede 28 Recep etkinlikleri düzenledi ve Müslümanlara Hilâfet’i tekrar hatırlattı.

, 0 Yorum

İslâmi siyasi parti Hizb-ut Tahrir, Hilâfet’in yıkılışının hicri yıl dönümünde çeşitli ülkelerde 28 Recep etkinlikleri düzenledi ve Müslümanlara Hilâfet’i tekrar hatırlattı.

28 Recep etkinlikleri kapsamında Basın açıklaması, Konferans, Panel, Cami sohbetleri ve Yürüyüş gibi etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerde Kadın Kolları ve çocuklar da çeşitli faaliyetler yürüttü.

Hizb-ut Tahrir /FİLİSTİN 28 Recep etkinlikleri münasebetiyle Müslümanları Mübarek Belde Mescidi Aksa’da “Hilafet ümmetin izzetini ve Kudüs’ün statüsünü geri döndürecektir” sloganlarıyla buluşturdu. Hilafet’in yıkılışının 97. yıl dönümünde binlerce Müslüman Kudüs halkı Mescidi Aksa’nın avlusunda “Hilafet ümmetin izzetini ve Kudüs’ün statüsünü geri döndürecektir” sloganını haykırdı.

Hizb-ut Tahrir Filistin’de Hilafet’in yıkılışını hatırlatmak adına On binlerce Müslüman, mübarek beldenin  sokaklarını doldurdu.

Hizb-ut Tahrir /Gazze Şeridinde 28 Recep etkinlikleri kapsamında  “Hilafet Ümmetin Onurunu ve Kudüs’ün Durumunu Geri Getirecektir” başlıklı Hilafet konferansı düzenledi.

Hizb-ut Tahrir /El-Halil’de geniş katılımlı bir yürüyüş düzenledi. Gösteride İslam ümmetine Hilafet’in tekrar ikamesi için çalışma ve ordulara da ‘Mübarek Belde’nin kurtarılması çağrısı yapıldı.

Hizb-ut Tahrir /PAKİSTAN Vilayeti, İsra ve Mirac vesilesi ve Hilafet’in yıkılışının 28 Receb 1342 acı yıldönümü vesilesiyle İslam Ümmetinin öncelikli en ciddi sorumluluğu olan izzet ve şeref timsali Raşidi Hilafeti yeniden ikame etmeye çağırarak #HilafetiİkameEdin sloganları ile kapsamlı etkinlikler düzenledi. #Peşaver ve #Karaçi şehirlerinde basın açıklaması yapıldı.

Hizb-ut Tahrir /KENYA, Hilafetin yıkılışının 97.nci yıldönümünde İslam ümmetine sahipsiz kalmışlığın sebebini hatırlattı. O gün ümmet, yetim ve çobansız kaldı. #Nairobi, #Mombasa, #Lungalunga ve #Kilifi gibi büyük şehirlerde Cuma namazına müteakiben Hilafetin yıkılış yıldönümünü anma etkinlikleri düzenlendi.

Hizb-ut Tahrir /KENYA Kadın Kolları, Recep ayı boyunca Hilafet’in yıkılışının yıldönümünde Ümmeti bilinçlendirmek adına çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Müslümanlara Ümmetin en acı günü olan 28 Receb 1342’de yıkılan Hilafet’in önemini ve onun tekrar ikame edilmesi gerekliliğini ev ziyaretlerinde bulunarak anlattılar.

Hizb-ut Tahrir /LÜBNAN Vilayeti Kadın Kolları Hilafet’in İkamesi İçin etkinlik gerçekleştirdi. Hizb-ut Tahrir’in Ümmeti bilinçlendirmek adına Hilafet’in yıkılışının yıldönümünde başlattığı global etkinlikler çerçevesinde Hizb-ut Tahrir Lübnan Vilayeti Kadın Kolları, İkinci Raşidi Hilafet’in İkame edilmesi için bir gösteri düzenledi.

Hizb-ut Tahrir /SURİYE Vilayeti Hilafet’in yıkılışının yıldönümünde Ümmete bilinçlendirmek adına çeşitli etkinlikler düzenledi. Hizb-ut Tahrir Suriye Vilayeti, Müslümanlara İkinci Raşidi Hilafet’i kurmanın gerekliliğini vurgulayan kitlesel etkinlikler düzenledi.

Hizb-ut Tahrir /BRİTANYA Hilafet’in yıkılışının yıldönümünde Ümmeti bilinçlendirmek adına başlattığı global etkinlikler çerçevesinde Hizb-ut Tahrir Britanya Londra’daki Türkiye konsolosluğu önünde ‘Mübarek Belde Filistin’e destek etkinliği düzenledi.

Hizb-ut Tahrir /ENDONEZYA Hizb-ut Tahrir’in Ümmeti bilinçlendirmek adına Hilafet’in yıkılışının yıldönümünde başlattığı global etkinlikler çerçevesinde Hizb-ut Tahrir Endonezya 34 farklı şehirde Ümmete seslenerek İsra ve Mirac vakıasını anlattı.
#HilafetiİkameEdin sloganıyla gerçekleştirilen etkinliklerde, Raşidi Hilafet’in tekrar ikamesinin önemi ve İslam Ümmetine düşen görevleri hatırlatıldı. Raşidi Hilafet’in tekrar ikame edilmesi için Müslümanlar İslami çalışmaya davet edildi.

Hizb-ut Tahrir /TUNUS Vilayeti, Dr. Esad Ecini ve Kubiyab Karabaka kardeşlerin sunduğu “Ümmet Hilafetin Yıkılışı ile Ne Kaybetti!” başlıklı bir siyasi seminer düzenledi.

Hizb-ut Tahrir /SUDAN Vilayeti Hartum’un güneyinde Kadarif’te Sudan Vilayeti konsey üyesi Abdullah Abdulrahman, parti üyesi Balih Mahmud ve Cabbarah Camii imam ve hafız birliği başkanı Muhammed Ahmed Osman Mansur, Hilafet projesine sahip çıkan ve tekrar ikamesinin farziyetini duyuran bir konuşma gerçekleştirdiler.

Hizb-ut Tahrir /AMERİKA, “Müslüman Akla Saldırı” başlıklı yıllık Hilafet Konferansı için yapılan rezervasyonu HolidayInn & Suites,  iptal ettiğini bildirdi.

Kaynak: hizb-ut-tahrir.info

 

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN