Hizb-ut Tahrir Davasından Murat Kaluoğlu Dün Tutuklandı

Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin devamı olan Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin Hizb-ut Tahrirli 78 kişi hakkında toplam 450,5 yıllık hapis cezasını onamasının ardından, Murat Kaluoğlu dün (10 Ocak) tutuklanarak cezaevine götürüldü.

, 0 Yorum

“Paralel” Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin devamı olan Yargıtay 16. Ceza Dairesi Hizb-ut Tahrir davalarını geçtiğimiz aylarda toptan onayarak 78 kişi hakkında toplam 450,5 yıllık hapis cezasının kesinleşmişini sağlamıştı.

Bu kapsamda dün (11 Ocak) Murat KALUOĞLU’nun evine giden polislerin, Kaluoğlu’nu tutuklayarak önce Merter Şehit Osman Kahraman Polis Merkezi’ne oradan da Metris Cezaevi’ne götürdüğü öğrenildi.

Hizb-ut Tahrir davalarında ‘kötü bir hukuk’tan ziyade ‘hukuksuzluk’un söz konusu olduğunu az-çok hukuktan anlayan herkes kabul ediyor.

Hizb-ut Tahrir davalarının görüldüğü Özel Yetkili Mahkemeler kapandı. Hizb-ut Tahrir hakkında hukuksuz içtihat kararı veren şaibeli “paralel” 9. Ceza Dairesi’nin görevi değişti. Hâkim ve savcılarının tamamı tutuklandı ama aldıkları içtihat kararları ve verdikleri cezalar, Ak Parti’nin yoğun çabaları sonucu oluşturulan 16. Ceza Dairesi heyeti eliyle hâlâ tatbik ediliyor. Dolayısıyla mahkemelerin isimleri değişse de dosyalara bakan hâkim ve savcılar değişse de devletin Müslümanlara yönelik ‘düşman ceza hukuku’ hiç değişmiyor. Cebir yok, şiddet yok! Sadece İslâmi fikirlerini anlattığı için Murat KALUOĞLU, bugün “terör örgütü üyeliği” ile suçlanan hâkimlerin verdiği 7,5 yıllık cezayı yatmak için tutuklandı. Belki de kendisine bu cezayı veren kişilerle aynı cezaevinde kalacak.

Murat KALUOĞLU, 49 yaşında, evli, 3 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN