Hizb-ut Tahrir Pakistan’dan “Demokrasiyi Reddedin Hilâfeti Kurun” Çağrısı

Hizb-ut Tahrir Pakistan Vilayeti, 25 Temmuz 2018’de yapılan Pakistan genel seçimleri öncesinde güçlü bir kampanya başlattı. Demokrasinin ortadan kaldırılması, Nübüvvet metodu üzere Hilafetin yeniden kurulması çağrısında bulundu.

, 0 Yorum

Pakistan da yapılan genel seçimler öncesinde Hizb-ut Tahrir Pakistan Vilayeti, güçlü bir kampanya ile bildiriler dağıttı, halka hitaben konuşmalar yaptı ve halka açık yerlerde pankartlar açtı. Demokrasinin ortadan kaldırılması ve Nübüvvet metodu üzere Hilafetin yeniden kurulması yönünde çağrıda bulundu.

Hizb-ut Tahrir Pakistan Vilayeti Medya Bürosu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gerçekten de demokrasi, anavatanı Batılı ülkeler dâhil olmak üzere dünyada can çekişiyor. Demokrasi, kamuoyunu aldatmaktır. Çünkü iktidardaki elite büyük zenginlikler sağlar. Hakları inkâr edildiği için kitleler, siyasi parti üyeliklerini dondurdular, bu yüzden seçimlere katılım oranı düştü. Öyleyse neden Pakistan dünya çapındaki bu eğilim için bir istisna olsun ki? Dahası oy kullanmanın İslami bir görev olduğunu iddia ederek iktidardaki elitin kitleleri demokraside oy kullanmaya teşvik etmesi, halkın demokrasiye olan ilgisizliğini ve onların İslam’a olan özlemini gösteren bir kanıttır.

Az yolsuzluğa oy vermemek çok yolsuzluğa “açık alan bırakır” sözüne gelince, sahanın bozuk kumarbaza kalmaması için kumar oynamamız gerektiğini söyleyebilir miyiz? “Ehveni şer” olduğu için iki bardak şarap içmek yerine tek bir bardak şarap içmemiz gerektiğini söyleyebilir miyiz? Ne olursa olsun şarap içmek haram değil mi? Günah işlemeye zorlayan bir neden olmadıkça kişiyi günah işlemeye zorlayan husus nedir? Demokrasi, Allah Subhânehu ve Teâlâ’nın indirdiklerinden başkasıyla yönetilen bir yönetim şeklidir. Allah Subhânehu ve Teâlâ, sadece Müslümanlara onunla yönetilmeyi haram kılmadı, aynı zamanda Müslümanlara ona inanmamalarını da emretti. Allah Subhânehu ve Teâlâ şöyle buyurdu:

أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ يَزْعُمُونَ أَنَّهُمْ آمَنُوا بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ وَمَا أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِكَ يُرِيدُونَ أَنْ يَتَحَاكَمُوا إِلَى الطَّاغُوتِ وَقَدْ أُمِرُوا أَنْ يَكْفُرُوا بِهِ وَيُرِيدُ الشَّيْطَانُ أَنْ يُضِلَّهُمْ ضَلالا بَعِيدًا

“(Ey Muhammed!) Sana indirilen Kur’an’a ve senden önce indirilene inandıklarını iddia edenleri görmüyor musun? Tâğût’u tanımamaları kendilerine emrolunduğu hâlde, onun önünde muhakeme olmak istiyorlar. Şeytan da onları derin bir sapıklığa düşürmek istiyor.”[Nisa 60]

Kuran ve Sünnet yerine çoğunluk yönetimi ile hükmedecek bir yöneticiye oy kullanmak günahtır. Halkın arzu ve isteklerine bakmaksızın Allah Subhânehu ve Teâlâ’nın indirdiğiyle hükmeden bir Halifeye oy kullanmak bir görevdir. Bu yüzden Müslümanlar, demokraside oy kullanarak ve yolsuzluğa kapı aralayarak günaha düşmemelidir. Müslümanlar, Nübüvvet metodu üzere Hilafeti yeniden kurarak Allah Subhânehu ve Teâlâ’nın indirdikleriyle hükmetme çabasında Hizb-ut Tahrir gençlerine ortak olmalıdır.

Demokrasiyi reddedin Hilâfeti kurun. Demokraside oy kullanmayın, zira oy kullanmak günahtır ve bırakın demokrasi kendi kendine ölsün.”

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN