Hizb-ut Tahrir Türkiye: Amerika Yıkılana Kadar Bizim Düşmanımızdır!

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu, ABD heyetinin Türkiye ziyaretinin ardından ‘Amerika Yıkılana Kadar Bizim Düşmanımızdır!’ başlıklı bir basın açıklaması yayınladı.

, 0 Yorum

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya BürosuABD heyetinin Türkiye ziyaretinin ardından “Amerika Yıkılana Kadar Bizim Düşmanımızdır!” başlıklı bir basın açıklaması yayınladı.

“Ey Yöneticiler! Nasıl ki Amerika’nın maşası PYD/YPG Türkiye için tehdit ise Esed rejimi de öyledir. Çünkü Esed rejimi öldürmekte sınır tanımayan terörist bir varlıktır. Aynı zamanda rejime can suyu olan ile PYD/YPG’yi besleyip sırtını sıvazlayan aynı mihraktır yani ABD’dir. Amerika terörün başıdır ve İslam’ın düşmanıdır. Eğer samimi iseniz ABD ile kurduğunuz ilişkilere bir bakın, İncirlik ve tüm Amerikan üslerini kapatın ve artık Müslümanlara yalan söyleyip onları aldatmayı da bırakın!” denilerek yöneticilere de seslenilen açıklama ile Müslümanların maslahatına olan hususların altı çizildi.

İşte Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu’nca yayınlanan basın açıklamasının tam metni:

“Amerika Yıkılana Kadar Bizim Düşmanımızdır!”

20 Ocak 2018 tarihinde Zeytin Dalı isminin verildiği Afrin Harekâtı’nın başlamasıyla uzun zamandır dillendirilen Türkiye-ABD arasındaki suni gerginlik, iki ülkenin yöneticilerinin görüşme trafiği ile yeniden “gerçek ve kadim” stratejik müttefiklik noktasına dönüştü. Önce 11 Şubat’ta Cumhurbaşkanlığı Sözcüsüİbrahim KalınABD Başkanı Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster ile telefonda görüştü. 14 Şubat’ta Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli Brüksel’de ABD Savunma Bakanı James Mattis ile yüz yüze görüştü. Hemen iki gün sonra 16 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’u kabul etti ve son olarak 17 Şubat’ta iki ülke Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Tillerson bir araya geldi. Yapılan bu görüşmeler sonrasında her iki ülke ortak bir açıklama yaptılar. Ortak açıklamada “Türkiye ve ABD’nin, müttefik ve stratejik ortak olarak, birbirlerinin güvenliklerine ve savunmalarına karşılıklı ve tartışmasız bağlılıklarının teyit edildiği ve yine terörizme karşı ortak mücadele kararlılığının da teyit edildiği ifade edildi.”  Yine açıklamada “Türkiye ve ABD, Suriye’nin toprak bütünlüğünün ve ulusal birliğinin muhafazasına olan bağlılıklarını teyit etmekle birlikte, Suriye krizi için yalnızca siyasi bir çözümün söz konusu olabileceğini, bunun için Cenevre Süreci çerçevesinde işbirliklerini yoğunlaştırmayı kabul ettiklerini” ifade ettiler.

Hizb-ut Tahrir Türkiye olarak yapılan tüm görüşmeler ve yapılan açıklamalar çerçevesinde, özelde Türkiye halkı genelde ise Ortadoğu ve tüm İslam âleminin maslahatına olacak bazı hatırlatmaları yapmayı üzerimize şeri ve siyasi bir borç biliyoruz.

Türkiye’yi tehdit eden PKK ve PYD/YPG gibi örgütlerin arkasında ABD, Rusyaİngiltere“İsrail” ve bazı Avrupa devletlerinin olduğu ortadadır. Zira 5000 tır2000 kargo uçağı askerî mühimmatı bu örgütlere teslim eden ABD’dir. O halde terörü bitirmek isteyen iradenin, bunları destekleyen ABD ile ilişkisini kesmesi mi, yoksa ABD ile uzun vadeli stratejik ortaklığı teyit etmesi mi doğrudur? Türkiye yöneticileri ABD’nin dost mu yoksa düşman mı olduğunu sadece miting meydanlarında değil aynı zamanda resmî görüşme ve açıklamalarda da Türkiye Devleti adına açıkça söylemelidirler. Biz Müslüman Türkiye halkı adına açıkça şunu söylüyoruz: Amerika yıkılana kadar bizim düşmanımızdır!

Şam Devrimi süresince ABD’nin kayığına binen Türkiye yöneticileri, Suriye halkını ve devrimini felakete sürükledikleri gibi kendilerinin de felakete sürüklendiğini görmemektedirler. Zira Türkiye Fırat Kalkanı ile Halep’e ihanet edip Rejim’e nasıl teslim ettiyse, şimdi de devrimin son kalesi olan İdlib’in Rejim’e teslim edilmesine ortak olmaktadır. Rejim’in Afrin’e girme isteğine Türkiye’nin şartlı cevabı bunun işaretidir. Nasıl olurda, PYD/YPG’ye karşı daha kötü olan Rejim’i tercih edilebilirsiniz?

Ey Yöneticiler! Nasıl ki Amerika’nın maşası PYD/YPG Türkiye için tehdit ise Esed rejimi de öyledir. Çünkü Esed rejimi öldürmekte sınır tanımayan terörist bir varlıktır. Aynı zamanda rejime can suyu olan ile PYD/YPG’yi besleyip sırtını sıvazlayan aynı mihraktır yani ABD’dir. Amerika terörün başıdır ve İslam’ın düşmanıdır. Eğer samimi iseniz ABD ile kurduğunuz ilişkilere bir bakın, İncirlik ve tüm Amerikan üslerini kapatın ve artık Müslümanlara yalan söyleyip onları aldatmayı da bırakın!

حزب التحرير

Hizb-ut Tahrir – Türkiye Vilâyeti Medya Bürosu

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN