Hizb-ut Tahrir’den Kampanya: “Romana ve Roşan Bacıları Serbest Bırakın!”

Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi zalim Pakistan yönetimi tarafından kaçırılan Hizb-ut Tahrirli iki Müslüman bacının serbest bırakılması için bir kampanya başlattı.

, 0 Yorum

Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi zalim Pakistan yönetimi tarafından kaçırılan Hizb-ut Tahrirli iki Müslüman bacının serbest bırakılması için bir kampanya başlattı.

“Romana ve Roşan Bacıları Serbest Bırakın!” başlıklı kampanya hakkında yayımlanan basın açıklaması metni şu şekilde:

“Romana ve Roşan Bacıları Serbest Bırakın!”

#Pakistan’ın azgın liderleri, #Amerikan ajanlarını Pakistan Müslümanlarının ve özellikle Hizb-ut Tahrir üyeleri ve destekçilerinin üzerine gönderiyorlar ve son olarak kirli oyunlarına yeni bir küstahça hareket ekleyerek kadınları kaçırmaya başladılar!

İslami eğitimlerde yüksek lisans derecesine sahip olan Romana Hüseyin bacımızın kaçırılmasının ardından 13 Ağustos 2018 Pazartesi gecesi de Pakistan güvenlik güçleri Dr. Roşan’ın evine baskın yaparak sadece Rabbim Allah’tır dedikleri için eşiyle birlikte kaçırdılar.

Onlar Allah Azze ve Celle‘nin şu sözlerini unuttular:

 إِنَّ الَّذِينَ فَتَنُوا الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ ثُمَّ لَمْ يَتُوبُوا فَلَهُمْ عَذَابُ جَهَنَّمَ وَلَهُمْ عَذَابُ الْحَرِيق

“Şüphesiz inanmış erkeklerle inanmış kadınlara işkence edip sonra tevbe de etmeyenlere cehennem azabı ve (orada) yanma cezası vardır.” (Buruc 10)

Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurdu:

ومن عادى أولياء الله فقد بارز الله بالمحاربة

“Kim bir Allah dostuna düşmanlık yaparsa, o Allah’a savaş açmış kişidir.” (Hakim Muaz Bin Cebel’de sahih olduğunu rivayet etti)

Hadisi Kutsi’de şöyle geçiyor:

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ إِنَّ اللَّهَ قَالَ مَنْ عَادَى لِي وَلِيًّا فَقَدْ آذَنْتُهُ بِالْحَرْبِ

Rasulullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem Allah Azze ve Celle‘nin şöyle dediğini buyurdu: “Kim Benim bir velime kötülük yaparsa Bana savaş açmıştır.” (Buhari).

Allah Romana bacımızı ve Roşan bacımızı ve eşini esaretten kurtarsın, zalimlere azap etsin!

Gelişen bu olaylar neticesinde Hizb-ut Tahrir Merkezi Medya Ofisi #FreeRomanaAndRoshan #FreeOurSisters #FreeSisterRomana #FreeDrRoshan başlığı altında zalim Pakistan rejiminin Müslümanlara ve Nübüvvet metodu üzere Hilafet için çalışanlara karşı yaptığı acımasız uygulamalara karşı uluslararası kampanya başlattı. Ey Müslümanlar, sizi bu kutlu yola Allah’ın rızasına kavuşmak için hak yol olan Nübüvvet metodu üzere #Hilafet’i ikame etme davasına davet ediyoruz.

Allah Azze ve Celle şöyle buyurdu:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ

“Ey iman edenler! Peygamber sizi, size hayat verecek şeylere davet ettiği zaman, Allah’a ve Resul’e icabet edin. Ve bilin ki Allah, kişi ile kalbi arasına girer. Ve siz kesinkes O’nun huzurunda toplanacaksınız.” (Enfal 24)

Allah’ım senden yardım istiyoruz. Romana bacımızı, Roşan bacımızı, eşini ve zalimlerin zindanlarındaki tüm Müslüman tutukluları koru ve kurtar. Allah’ım bizi İslam nizamının yeryüzüne hükmedeceği güne kavuştur ve ümmetin evlatlarına zulmedenleri kahreyle. Âmin.

Salı, 10 Zilhicce 1439 H – 21 Zilhicce 2018 M

#حرروا_رومانا_وروشان

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN