Hizb-ut Tahrir’den Mescidi Aksa İçin ‘Basın Açıklaması ve Protesto’

Hizb-ut Tahrir Filistin Medya Bürosu, Ramallah, el-Halil, Gazze Şeridi ve Gazze Merkez’de “Basın açıklaması ve Protesto” gösterileri gerçekleştirdi.

, 0 Yorum

Hizb-ut Tahrir Filistin Medya Bürosu, Ramallah, el-Halil, Gazze Şeridi ve Gazze Merkez’de “Basın Açıklaması ve Protesto” gösterileri gerçekleştirdi.

Hizb-ut Tahrir mübarek Filistin topraklarında, Kudüs şehri ve ehlinin, mübarek Mescid-i Aksa’nın işgalci Yahudi varlığı tarafından uğradığı şiddetli saldırı nedeniyle, Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde çeşitli protesto eylemleri ve basın açıklaması yaptı.

Katar’a asker gönderen Türkiye hükümeti Mescid-i Aksa’nın işgalini sessizce seyrederken, Arap beldelerinin yöneticileri de yerlerine çakılı kalıyorlar. İşte yöneticilerin suskun kaldıkları bu günde Hizb-ut Tahrir İslam ümmetinin sesi olarak; Ramallah, el-Halil ve Gazze’de protesto gösterileri düzenledi.

Filistinli Müslümanların katılımıyla, Ramallah Manara Meydanı, el-Halil İbn Rüşt Meydanı, Gazze Şeridi Cundi Mechul, Gazze Merkez Nasirat meydanında gasıp Yahudi “İsrail”in yaptığı katliam ve zulümler protesto edildi.

On binlerce Müslümanın katıldığı gösterilerde dualar edildi. Tekbirler, salavatlar getirildi. Protestolar olaysız sona erdi.

FOTO GALERİ

 

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN