Hizb-ut Tahrir’e Yönelik Yargı Zulmünde Son Durum: 105 Kişiye 660 Yıllık Hapis Cezası!

Hizb-ut Tahrir’e yönelik yargı zulmü bitmek bilmiyor. Yargıtay’ın onadığı son cezalarla birlikte son birkaç ayda Hizb-ut Tahrirli 105 kişiye verilen toplam ceza 660 yılı buldu.

, 0 Yorum

Hizb-ut Tahrir’e yönelik yargı zulmü bitmek bilmiyor. Yargıtay’ın onadığı son cezalarla birlikte son birkaç ayda Hizb-ut Tahrirli 105 kişiye verilen toplam ceza 660 yılı buldu.

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu kısa bir açıklama ile Yargıtay’ca yapılan bu son onamaları kamuoyuna duyurdu. Hizb-ut Tahrir Türkiye’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şu şekilde:

Yargıtay hukuksuz bir şekilde ceza yağdırmaya devam ediyor

“Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Hizb-ut Tahrir’e yönelik yürütülen hukuk dışı yargılamalarda ceza onamalarına devam ediyor.

Daha önce 78 kişi hakkında verilen 450,5 yıllık cezadan sonra Yargıtay’ın son onama kararları ile bu sayı 105 kişiye ceza ise 660 yıla çıktı. 

Böylece Hizb-ut Tahrir yargılamalarında toplamda 105 kişiye verilen 660 yıllık ceza Yargıtay’ca onanmış oldu.”

Mahmut KAR: “Devlet her dönemde İslam’a hizmet edenlere zulmetti”

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut KAR da Yargıtay’ın onadığı haksız cezaları sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile eleştirdi. Kar’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin Müslümanları her dönem düşman gördüğünün altını çizdiği açıklamaları şu şekilde:

“Hizb-ut Tahrir’e Yönelik Yargı Zulmünde Son Durum;

Yargıtay ceza yağdırmaya devam ediyor.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Hizb-ut Tahrir’e yönelik yürütülen hukuk dışı yargılamalarda ceza onamalarına devam ediyor. Daha önce 78 kişi hakkında verilen 450,5 yıllık cezadan sonra Yargıtay’ın son onama kararları ile bu sayı 105 kişiye, ceza ise 660 yıla çıktı. Böylece Hizb-ut Tahrir yargılamalarında toplamda 105 kişiye verilen 660 yıllık ceza Yargıtay’ca onanmış oldu.
Şiddet ve terörü benimsemeyen ve İslami davet çalışması yapan samimi Müslümanlara yönelik hukuk dışı yürütülen bu yargılamalar Müslümanların her dönemde mazlum ve mağdur olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Cumhuriyetin ilk yıllarında zulme uğrayan Müslümanlar, Laik Kemalist iktidarlar döneminde hedef tahtasına konulanlar Müslümanlar, 28 Şubat döneminde mağdur olanlar yine Müslümanlar ve en son Paralel (FETÖ) yargı tarafından kumpaslar ve iftiralar ile mağdur edilenler de yine samimi Müslümanlar. Peki, bugün Müslümanlara yönelik bu düşman ceza hukukunu kim devam ettiriyor? Yargı, yasa ve kanuna göre değil de niyet okumalara, devletin, rejimin ve siyasi iktidarın beklentilerine göre Müslümanları haksız yere neden cezalandırıyor?

Devlet her dönemde İslam’a hizmet edenlere zulmetti, bazen rejimin dayatmacı inkılaplarıyla, bazen İslam’a düşman olan Kemalist eller ile bazen de Amerikancı Paralel (FETÖ) kadrolar ile… Şimdi Hizb-ut Tahrir’e yönelik bu ceza onamalarını veren el kimin eli çok ta önemli değil aslında. Zira zulme uğrayan Müslüman ve onlara bu zulmü reva gören ise Laik devlettir.

Türkiye’deki İslami kamuoyu 28 Şubatlar bitecek, 28 Şubat mağdurları özgürlüğüne kavuşacak diye beklerken verilen bu cezalar şunu göstermektedir: Dün ile bugün arasında değişen hiçbir şey yok, Müslümanlara yönelik yargı zulmü devam ediyor.

Bize gelince, biz ne fikrimizden, ne hedefimizden ne de metodumuzdan asla taviz vermeden, Allah’ın dininin hayata hakim olması için Müslümanlar ile birlikte fikri, siyasi İslami davet çalışmalarımızla Allah’ın vaadi, Rasulullah’ın müjdesi olan Hilafeti ikame etmek için azimle yolumuza devam ediyoruz, edeceğiz.

Müslümanlar olarak bizim beklentimiz bu yargı zulmünün son bulmasıdır, hiçbir suçu olmayan samimi Müslümanların zindanlara mahpus olmamasıdır. Yeniden yargılayın ve bakın, göreceksiniz ki gerçekten tertemiz insanlara haksız yere cezalar verilmiş ve Müslümanlar suçsuz yere hapse mahkûm edilmişler.”

Köklüdeğişim

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN