HTŞ: Fırat Kalkanı bölgesinden kontrol noktalarımıza saldırdılar

Tahriru’ş Şam Heyeti (HTŞ) Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesinden, kontrol noktalarına saldırı düzenlendiğini öne sürdü.

, 0 Yorum

Tahriru’ş Şam Heyeti (HTŞ) Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesinden, kontrol noktalarına saldırı düzenlendiğini öne sürdü.

HTŞ’ye bağlı İba Haber Ajansı tarafından servis edilen habere göre, Suriye’nin kuzeyindeki “Fırat Kalkanı” bölgesinden Ahraru’ş Şam ve Nureddin Zengi grupları Atme bölgesindeki HTŞ’ye ait kontrol noktalarına saldırı gerçekleştirdi.

“Saldırıda 1 çocuk yaşamını yitirdi 10 sivil yaralandı”

Ajans tarafından servis edilen haberde, Ahraru’ş Şam ve Nureddin Zengi Hareketi tarafından Tahriru’ş Şam Heyet’ne ait kontrol noktalarına düzenlenen saldırıda 1 çocuk yaşamını yitirdi, 10 sivil de yaralandı.

Öte yandan geçtiğimiz geceden bu yana İdlib’in kuzey kırsalındaki Maaret Mısrin bölgesinde Ahraru’ş Şam ve Nureddin Zengi Hareketi’ne bağlı güçlerle HTŞ arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Ahrar ve Zengi gruplarının HTŞ kontrolündeki Maaret Mısrin’i ele geçirme girişiminde bulunduğunu ifade eden bölge kaynakları, HTŞ’nin bu bölgeye gece saatlerinde askeri sevkiyat yaptığını belirtti.

“HTŞ’ye karşı kurulan ittifak: Tahrir Suriye Cephesi”

Bölge kaynakları, 18 Şubat tarihinde Ahraru’ş Şam ve Nureddin Zengi Hareketi gruplarının birleşmesiyle kurulan, “Tahrir Suriye Cephesi”nin kuruluşundan kısa bir süre sonra HTŞ kontrolündeki noktalara saldırılar başlattığını ifade ediyor.

HTŞ’nin saldırılara karşılık verdiğini ifade eden kaynaklar, “Tahrir Suriye Cephesi”nin Suriye’deki HTŞ varlığına son vermeyi amaçladığını ifade etmekte.

Kaynak: Mepa News

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN