Hulusi Akar’dan Kritik İdlib ve Münbiç Açıklaması!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı ile yaptığı görüşmenin ardından Münbiç ve İdlib’e yönelik açıklamalarda bulundu.

, 0 Yorum

Akar, Münbiç’e ilişkin, “Yavaş da olsa ilerleme oluyor. Muhataplarımıza YPG/PKK’nın bölgeyi terk etmesi konusunu sürekli hatırlatıyoruz” dedi.

İdlib konusunu da değerlendiren Akar, “Ateşkes bozulmadan 3,5-4 milyon insanın güvenliğinin sağlanmasına, yardımların yürütülmesine ve saldırıların durmasına gayret ediyoruz” ifadesini kullandı.

“DEAŞ İle Karadan Savaşan Tek Ülkeyiz”

Akar ayrıca, “Karadan DEAŞ ile yüz yüze gelen tek devlet biziz. Diğerleri havadan, şuradan, buradan bu mücadeleye girdiler. Bizim arkadaşlarımız göğüs göğüse muharebelerle en radikal DEAŞ’lılardan 3 bine yakınını bulundukları bölgede etkisiz hale getirdiler” açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Fidan, 17 Ağustos’ta da Moskova’ya giderek, Rusya Savunma Bakanı Şoygu ve diğer yetkililerle bir araya gelmişti.

Ardından 24 Ağustosta Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun yanı sıra Milli Savunma Bakanı Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan da Rusya’ya gitti. Heyet, Putin ve Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile görüşmüştü.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN