İdlib’de ‘Devrimi Kurtarma ve Hilafet’ İçin Yürüyüş Düzenlendi

Hizb-ut Tahrir İdlib’de Cuma namazı sonrası yürüyüş ve “Basın açıklaması” düzenledi. “Devrimi kurtarma ve Ümmetin yükselişi” başlıklı basın açıklamasına halkın yoğun katılımı oldu.

, 0 Yorum

Hizb-ut Tahrir İdlib’de Cuma namazı sonrası yürüyüş ve “basın açıklaması” düzenledi. “Devrimi kurtarma ve Ümmetin yükselişi” başlıklı basın açıklamasına halkın yoğun katılımı oldu.

İdlib’de 27 Nisan 2018 (dün) halkın yoğun desteği ile yapılan yürüyüş ve basın açıklamasında, devrimin kurtarılmasına ve Hilafetin tesis edilmesine yönelik çağrıda bulunuldu.

Muhaliflerin elinde kalan son toprak parçası İdlib, devrime başından itibaren güçlü bir destek verdi. Kafir Rusya ve Katil Esed’in şiddetli bir şekilde bombaladığı bölgelerden birisi de yine İdlib kenti oldu.

İdlib’de Müslümanlar,  Hizb-ut Tahrir liderliğinde bütün bu olumsuzluklara rağmen İslam’a bağlılığını ve Hilafet talebini güçlü bir şekilde dile getirmeye devam ediyor.

Hizb-ut Tahrir, birçok ülkede “28 Recep” kapsamında ümmete Hilafeti yeniden hatırlatan faaliyetler düzenlemişti. Hizb-ut Tahrir, günümüzde Müslümanların en önemli meselesinin, “Nübüvvet Metodu” üzere Râşidi Hilafet Devletini kurarak İslami hayatın yeniden başlaması olduğunu ifade ediyor.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN