IŞİD İdlib’e girmek üzere: Muhalifler ile şiddetli çatışmalar yaşanıyor

İdlib kırsalındaki bölgede IŞİD ile muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.

, 0 Yorum

İdlib kırsalındaki bölgede IŞİD ile muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, İdlib’in güneydoğu kırsalındaki bölgede IŞİD ile muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Kaynaklar, IŞİD’in bu sabah İdlib kırsalındaki Umm Halahil köyüne yönelik gerçekleştirdiği ilerleme girişimin muhaliflerce geri püskürtüldü aktarırken, sabah saatlerinden bu yana IŞİD ile Tahriru’ş Şam Heyeti (HTŞ) öncülüğündeki muhalifler arasında yaşanan şiddetli çatışmalarda örgütün herhangi bir ilerleme kaydedemediğini bildiriyor.

Geçtiğimiz sene Ekim ayında Hama doğu kırsalındaki Ukayribat bölgesinde kuşatma altında olan IŞİD, Rusya ve İran destekli rejim koalisyonu tarafından açılan koridorla muhaliflerin kontrolündeki bölgelere geçiş yapmış, geniş bir alanı muhaliflerden ele geçirmişti.

Hama doğu kırsalında kuşatma altında olan IŞİD, geçtiğimiz gün tekrar rejim koalisyonu tarafından açılan koridorla İdlib’in güneyindeki muhaliflerin kontrolündeki bölgelere sızma girişiminde bulunmuştu.

Bölgede IŞİD’in sızma girişimlerinin halen devam ettiği bildirilirken, muhaliflerin örgütün sızma girişimine şiddetli karşılık verdiği ifade ediliyor.

Kaynak: Mepa News

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN