“İsrail”: ‘Filistin Hükümeti Bizi Koruyor, Yardımı Kesmeyin’

“İsrail”: ‘ABD ve Batı hükümetleri Filistin güvenlik güçlerini eğitmeli, ekipman sağlamalı ve Filistin Ulusal Yönetimine yapılan mali yardımlar çekilmemeli aksi halde İsrail’in güvenliği tehlikeye girebilir’

, 0 Yorum

“İsrail”: “ABD ve Batı hükümetleri Filistin güvenlik güçlerini eğitmeli, ekipman sağlamalı ve Filistin Ulusal Yönetimine yapılan mali yardımlar çekilmemeli aksi halde İsrail’in güvenliği tehlikeye girebilir”

“İsrail”in Maariv gazetesi, Filistin Ulusal Yönetimi güvenlik güçlerinin “İsrail” askerlerine karşı planlanan saldırıların yüzde 40’ını engellediğini bildirdi.

Gazete, Filistin hükümetinin güvenlik güçlerinin Batı Şeria’da “kamu düzenini” sürdürmede ve Filistinlilerin protestolarını engellemede önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Gazetede bununla ilgili olarak, ‘Eğer “İsrail”e bu şekilde yardım edilmemiş olsaydı, Filistin hükümetinin zayıflaması tehdidi oluşturan Hamas, Batı Şeria’daki terörist konumunu ve siyasi durumunu güçlendirebilirdi’ ifadesi geçiyor.

“İsrail”in ABD dahil olmak üzere Batı hükümetlerinden Filistin güvenlik güçlerinin eğitilmesini, ekipman sağlanmasını ve Filistin Ulusal Yönetimine yapılan mali yardımların çekilmemesini istediği, aksi halde güvenlik koordinasyonuna zarar geleceğini bildirdiği aktarıldı.

Filistin yönetimi, “İsrail”in yanında durup Filistin halkının problemlerini görmezden geldiği ve direnişi baltaladığı yönünde çok ciddi eleştirilere maruz kaldı.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN