“İsrail” Gasp Ettiği Topraklarda Terör Estiriyor

Filistinlilerin El Halil, Nablus ve Ramallah’a bağlı bazı bölgelerde düzenlediği gösterilere “İsrail” askerleri tarafından sert müdahalede bulunuldu. “İsrail” keskin nişancıları, dün 13 yaşındaki çocuğu katletti.

, 0 Yorum

Filistinlilerin El Halil, Nablus ve Ramallah’a bağlı bazı bölgelerde düzenlediği gösterilere “İsrail” askerleri tarafından sert müdahalede bulunuldu. “İsrail” keskin nişancıları, dün Muhammad Ibrahim Ayub isimli 13 Yasındaki Filistinli çocuğu katletti.

İlk müdahale haberi, Batı Şeria’nın El Halil şehrinden geldi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, şehrin El Zaviye Kapısı bölgesinde toplanan yüzlerce Filistinli, hem “İsrail”in Gazze Şeridi’ndeki barışçıl eylemler karşısında kullandığı orantısız gücü protesto etmek hem de “Büyük Dönüş Yürüyüşü“ne destek olmak amacıyla gösteri düzenledi.

Gösteriye sert şekilde müdahale eden “İsrail” askerleri, protestocuları dağıtmak için gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gaz kullandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, “İsrail” askerlerinin müdahalesinde yaralanan olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

Nablus ve Ramallah’a bağlı bazı bölgelerde de Filistinli göstericilere “İsrail” askerlerinin müdahalede bulunduğu kaydedildi.

“İsrail” Keskin Nişancıları, Dün Muhammad Ibrahim Ayub İsimli 13 Yasındaki Filistinli Çocuğu Katletti.

 

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN