“İsrail” İle Anlaşmaların İptali Önergesi Ak Parti ve MHP Tarafından Reddedildi

Gazze sınırında yaşanan olaylar ve onlarca Filistinli’nin “İsrail” askerleri tarafından katledilmesinin ardından TBMM’ye sunulan “İsrail”le anlaşmaların iptal edilmesi önergesi Ak Parti ve MHP tarafından reddedildi.

, 0 Yorum

Gazze sınırında yaşanan olaylar ve onlarca Filistinli’nin “İsrail” askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan “İsrail”le anlaşmaların iptal edilmesi önergesi Ak Parti ve MHP tarafından reddedildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “İsrail” ile ekonomik, askeri, siyasi tüm anlaşmaların sonlanması, İsrail’e ekonomik yaptırım uygulanması amacıyla Meclis genel kuruluna sunduğumuz genel görüşme talebimiz AKP ve MHP oylarıyla reddedildi” denildi.

 

“İsrail” ile ekonomik, askeri, siyasi tüm anlaşamların sonlanması, “İsrail”e ekonomik yaptırım uygulanması amacıyla Meclis genel kuruluna sunduğumuz genel görüşme talebimiz AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Karamollaoğlu: “İktidar Miting Yapmaz, İcraat Yapar”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise AK Parti’nin Cuma günü İsrail’e tepki amaçlı miting düzenlemesini eleştirdi. Karamollaoğlu, iktidarın icraat makamı olduğunu tepkisini miting yaparak değil somut adımlar atarak göstermesi gerektiğini açıkladı.

 

Karamollaoğlu kendilerinin de miting planladıklarını ama iktidarın miting kararını açıklamasının ardından iptal ettiklerini belirtti.

Kaynak: Sputnik

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN