“İsrail” Tarım Arazilerini Kimyasal İlaçlarla Zehirliyor

Yahudi varlığı “İsrail”e ait tarım uçakları, Gazze sınırındaki arazilere sınır gözetimini daha sağlıklı yapabilme bahanesi ile kimyasal ilaçlar püskürtmeye başladı.

, 0 Yorum

Yahudi varlığı “İsrail”e ait tarım uçakları, Gazze sınırındaki arazilere sınır gözetimini daha sağlıklı yapabilme bahanesi ile kimyasal ilaçlar püskürtmeye başladı.

“İsrail”e ait tarım uçaklarının Gazze sınırındaki arazilere içeriği bilinmeyen kimyasal ilaçlar püskürtmeye başladığı bildirildi. Filistin Tarım Bakanlığı’nda Toprak ve Sulama Müdürü Nizar el-Vahidi “İsrail” uçaklarının, Gazze sınırındaki tarım arazilerine kimyasal ilaçlar püskürtmeye başladığını ve Gazze’nin kuzeyine doğru ilerlediğini söyledi. “Bu ilaçlar, mahsullerin telef olmasına neden oluyor, toprağa zarar veriyor.” diyen Vahidi, ilaçların içeriğinin bilinmediğini, bakanlığın içeriği araştırabilmek için gerekli imkânlara da sahip olmadığını kaydetti.

Vahidi, “İsrail”, içeriği ne olursa olsun Filistinlilerin tarım arazilerine ilaç püskürtemez. Böyle bir hakkı yok.” ifadelerini kullandı. “İsrailli” insan hakları kuruluşu Gisha, “İsrail”in bu uygulamayla sınırı daha iyi gözetleyebilmek için otları yok etmeyi hedeflediğini aktarıyor. Tarım Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamalarda, Gazze sınırına püskürtülen bu ilaçlar nedeniyle son iki yılda tarım sektörünün büyük zarar gördüğünü bildirmişti.

Gasıp Yahudi “İsrail”in Cesareti, Kışlalarına Çakılan Orduların Eseridir

Zorbalığı ve vahşi politikaları ile Batı’nın Ortadoğu’ya yerleştirdiği çıbanbaşı “İsrail”, Filistin topraklarında keyfi uygulama ve katliamlarla bezdirme stratejisini sürdürüyor.
ABD’nin verdiği sınırsız destek, Kudüs’ü “İsrail”in başkenti ilan etmesi kararı ve Müslümanların başındaki yöneticilerden cılız kınamaların dışında hiçbir yaptırım kararı olmaması, Müslüman ordular kışlalarında çakılı dururken, “İsrail”in Filistin halkının haklarına tecavüzüne seyirci kalmaları Yahudileri daha da cesaretlendirmiş gözüküyor.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN