Kanserli hasta vücuduna bağlı torbalarla tekrar Hapse yollandı

2000 yılından bu yana cezaevinde bulunan ve yakalandığı 3. derece kolon kanseri hastalığı sebebiyle büyük acılar çeken Şeyhmus Alpsoy’un yaşadıkları bu kadar da olmaz dedirtiyor. Daha önce tedavi için hastaneye götürülen Alpsoy’un tekerlekli sandalyede kelepçelenmesi kamuoyunda infiale neden olurken, önceki gün de tedavi gördüğü hastaneden apar topar cezaevine gönderilmesi sözün bittiği yer olarak yorumlandı.

, 0 Yorum

İslami kimliğinden dolayı 2000 yılında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Şehmus Alpsoy, işkence ve gözaltı sonrası cezaevinde yaşadıkları zorluklardan dolayı kolon kanseri oldu. İhtiyaçlarını dahi tek başına karşılayamayan Alpsoy’a aynı cezaevinde bulunan 70 yaşındaki babası Mehmet Emin Alpsoy yardımcı oluyor. Ara ara tedavi için hastaneye nakledilen Alpsoy, geçtiğimiz gün tekrardan hastaneye sevk edilmiş ve hastanedeki yatağında da rahat bırakılmayarak vücuduna bağlı 2 torbayla cezaevindeki hücresine konuldu. Cezaevinde 18. yılına giren Şehmus Alpsoy’un yaşadıkları, iyi bir tedavi dahi olamaması ve kanserli hasta hali ile tekrardan cezaevine gönderilmesi “SÖZÜN BİTTİĞİ YER” olarak yorumlandı.

Sözün Bittiği Yer! KANSERLİ HASTA CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

VÜCUDUNDAKİ 2 TORBAYLA CEZAEVİNDEKİ HÜCRESİNE KONULDU

Müvekkilinin yaşadığı mağduriyeti sosyal medya hesabından duyuran Av. Hasan Bozdaş, şunları söyledi; “28 Şubat modasının geçtiği şu günlerde adil bir yeniden yargılanma hakkı bile çok görülen 3. derece kolon kanseri hastası müvekkilim Şehmus Alpsoy, hastanedeki yatağında da rahat bırakılmayarak vücudundaki 2 torbayla cezaevindeki hücresine konuldu. #AdaletMülkünTemelidir.”

18 YILDIR TUTUKLU BULUNAN YUSUFÎ AĞIR HASTA

Yaklaşık 18 yıldır tutuklu bulunan ve şu an Tekirdağ 2 Nolu F-Tipi Cezaevinde kalan Şeyhmus Alpsoy, cezaevinde yakalandığı hastalığa zamanında müdahale edilmemesi nedeniyle zor günler geçiriyor. Kendisinin ve ailesinin defalarca talep etmesine rağmen cezaevi yönetimi tarafından tedavisinin hastanede yapılmasına izin verilmeyen Şeyhmus Alpsoy’un hastalığının ilerlediği öğrenildi. Ankara Sincan F Tipi Cezaevinde kalırken Ağustos 2016’da Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevine sevki çıkarılan Alpsoy, cezaevi yönetiminin ihmalinden dolayı yakalandığı hastalıkla pençeleşiyor.

70 YAŞINDAKİ BABASI İLE AYNI CEZAEVİNDE

Öte yandan Şeyhmus Alpsoy’un 70 yaşındaki babası Mehmet Emin Alpsoy’un da İslami kimliğinden dolayı oğluyla beraber aynı cezaevinde olduğu ve onun da büyük sağlık sorunları yaşadığı öğrenildi. Tek başına kendi ihtiyaçlarını gideremeyecek kadar hasta olan baba Alpsoy’un, bel fıtığı ve ayağındaki problemden dolayı yürümekte zorluk çektiği belirtilirken, onun da hastanede tedavi edilmesi gerektiği ama cezaevi yönetimi tarafından ona da izin verilmediği öğrenildi. Cezaevinde ağır hasta olan babasının ihtiyaçlarıyla ilgilenen oğul Alpsoy, bir süre sonra kendisinin de hasta olduğunu öğreniyor. Hastanede tedavisine devam edilmesi gereken Şeyhmus Alpsoy için ailesi Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulunarak yaşadıkları mağduriyetin giderilmesini talep ediyor.

DURUMU AĞIRLAŞANA KADAR HASTANEYE GÖTÜRÜLMEDİ!

Edinilen bilgilere göre, Şeyhmus Alpsoy’un aylardır süren ciddi şikâyetleri var. Defalarca cezaevi yönetimine başvurmasına rağmen hastaneye götürülmediği ve taleplerinin reddedildi belirtildi. Cezaevinde çok ciddi mahkûm yoğunluğu olduğu için bir doktor, yaklaşık bin 800 kişiye bakıyor. Cezaevi reviri doktoru, yoğunluktan hastalara yeterince ilgi göstermiyor. Bir anlamda mahkûmlar nöbetleşe revire çıkarılıyorlar. Şeyhmus Alpsoy durumu ağırlaştıktan sonra hastaneye götürülüyor. Hastanede de yeteri kadar ilgilenilmiyor ve Alpsoy, yatışı yapılmadan tekrar cezaevine gönderiliyor. Alpsoy’un yapılan tetkikleri ve radyoloji sonuçlarıyla bile gereğince ilgilenilmediği öğrenilirken, bir ay önce çekilen tomoğrafi sonuçlarının dahi doktoruna zamanında gösterilmediği ve ihmalkarlık yapıldığı iddia edildi. Şeyhmus Alpsoy’un şu an sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken ailesi, yetkili mercilerin duruma müdahale etmesini istediler.

Kaynak: Doğru Haber

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN