Komünizm Çöktüğü Gibi Kapitalizm de Çökecek

Cumhuriyetçilerin eski başkan adayı Ron Paul: “Sosyalizm, Komünizm hatta Keynescilik (Kapitalizm) yaşayabilir sistemler olmadığı ve kaçınılmaz olarak çökeceğini” itiraf etti.

, 0 Yorum

ABD’nin tanınmış Cumhuriyetçilerinden, eski başkan adayı ve eski Teksas Senatörü, Ron Paul, Başkan Donald Trump’ın kendisini mali istikrar konusunda başarılı bulmasını eleştirdi.  “ABD’nin umursanmadan büyüyen borçlarıyla askeri harcamaları, eninde sonunda sistemin çökmesine ve Sovyetler Birliği’nin son günlerindeki gibi yanıp kül olmasına yol açacak” değerlendirmesini yaptı.

‘Sovyetler, ABD’nin Askeri Yapılanması Nedeniyle Çökmedi’

Trump’ın ticari zekasını ABD yönetimine entegre etmekle övündüğünü, ancak yaklaşmakta olan ekonomik erimeyi dahi engelleyemediğini savunan Paul, “Ben ekonomik açıdan bakıyorum. Bence Sovyet sisteminin çöküşüne ABD’deki askeri yapılanma yol açmadı. Sovyetler, bizim gibi serbest piyasa insanlarının tamamen yaşayamaz bulduğu bir sistemle çalışıyorlardı” dedi.

‘İmparatorluğumuzun Sonu Geliyor’

Faşizm, sosyalizm, komünizm, hatta Keynescilik’in yaşayabilir sistemler olmadığı ve kaçınılmaz olarak çökeceği, aynı durumun ABD için de geçerli olabileceğini yorumunu yapan Paul, sözlerini şöyle sürdürdü:

​”Sovyet sisteminde olduğu gibi ani ve dehşet verici sona doğru gidiyoruz. Benzer bir süreç olmayacak zira orada bazı ülkeler Sovyet sisteminden ayrılmıştı. Bizim eyaletlerimiz ayrılmayacak, ancak dünya genelinde imparatorluğumuzu daha fazla finanse edemeyeceğimize samimi olarak inanıyorum. Bize ait olduğunu iddia etmesek de, imparatorluğumuz büyük miktarda para ve nüfuz gerektiriyor ve biz imparatorluğu bir arada tutmak için silahla tehdit edip yaptırımları kullanıyoruz. Artık sona yaklaştığımızı düşünüyorum.”

Kapitalizm ve ondan neşet eden Demokrasinin kaçınılmaz sonunun geldiği, yıkılışın artık yadsınamaz bir hakikat olduğu sistemin kaynağında görevli ilk ağızlardan itiraf edilmeye başlandı.

Kapitalist sistemin girdiği her krizde, teorisyenlerin ortaya attığı çözümler ile yamalanan demokratik yönetimler, insanlığın sorunlarına çözüm üretemediği gerçeği bir kez daha ortaya çıktı.

Gelinen noktada beşerî ideolojilerin çaresizliği ve tıkanmışlığı gizlenemez bir hal almıştır. Tarihsel verilerin de işaret ettiği üzere; geçmişte insanlığı kalkındırdığı ve sorunlarına köklü çözüm ürettiği gibi bugün de insanlığı kalkındırma potansiyeline sahip olan yegâne ideolojinin İslam ve onun uygulama metodu Hilafet olduğu aşikardır.

Zira Amerikan istihbarat teşkilatlarından oluşan ve Amerikan yönetimi için orta ve uzun vadeli stratejik düşünceler hazırlayan Amerikan Ulusal İstihbarat Konseyi’nin (NIC) yayımladığı “Küresel Geleceği Haritalamak” başlıklı rapor bunu teyit etmektedir. Raporda İslam’a çağrının 2020 yılına kadar karşılık bulacağı ve İslam hadaratının Hilafet altında küresel bir değişim gerçekleştirerek yeniden köklerine döneceği vurgulanmaktadır.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN