‘Kuduz Köpek’ Mattis’ten Bolton’a: Şeytanın Vücut Bulmuş Halisin Diye Duydum

ABD’nin kuduz köpek lakaplı Savunma Bakanı Jim Mattis, ABD Başkanı Donald Trump’ın son Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’a, “Duyduğuma göre şeytanın vücut bulmuş haliymişsin” dedi. Bolton, Mattis’in sözlerine kahkahalarla yanıt verdi.

, 0 Yorum

ABD Başkanı Donald Trump’ın Dışişleri Bakanlığına Rex Tillerson’ın yerine CIA Direktörü Mike Pompeo’yu, Ulusal Güvenlik Danışmanlığına H.R. McMaster’ın yerine John Bolton’u getirmesinin ardından medyanın dikkati Savunma Bakanı Jim Mattis’in vereceği tepkiye yöneldi.

‘KUDUZ KÖPEKTİ, GÜVERCİN KONUMUNA DÜŞTÜ’

Amerikan medyası, Trump’ın son değişikliklerinin ardından, deniz piyadelerinin kuduz köpek lakaplı emekli generali Mattis’in, kabinede en güvercin isim olarak kaldığı ve tecrit edilmiş duruma düştüğüne dair yorumlara yer veriyor.

‘ŞAKAYLA KARIŞIK’

Daha önce Tillerson’ın kovulmasını ‘bir Washington D.C. hikayesi’ diye geçiştirmiş olan Mattis, Bolton’la ilk görüşmesinde ise şakayla karışık taşı gediğine oturttu.

Bolton’u Pentagon’un girişinde karşılayan Mattis ”Duydum ki, gerçekten de şeytanın vücut bulmuş haliymişsin ve ben de seninle tanışmak istedim” dedi.

‘ŞAHİNE KAHKAHA ATTIRDI’

Bolton’un kahkahasının ardından ikili birlikte kapıdan içeri girdi.

‘UMARIM DÜNYA GÖRÜŞLERİMİZ FARKLIDIR’

Salı günü bu yönde bir açıklama yapan Mattis, ”Bolton ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum. Grup halinde aynı şeyleri düşünme durumundan kaçınmak için kendisiyle farklı dünya görüşlerimiz olduğunu umuyorum. Önceden söyleyeyim, bu bir ortaklık olacak, ilerleme kaydetmek için adım atacağız” dedi.

Asyanın Sesi

 

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN