Mahmut Kar, Rehber TV’de Hizb-ut Tahrir’e Uygulanan Yargı Zulmünü Anlattı

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut Kar ve Avukat Kaya Kartal Rehber TV’de Gündem Yorum programına konuk oldu. Programda Hizb-ut Tahrir yargılamaları ve 28 Şubat mağdurları konuşuldu.

, 0 Yorum

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut KAR ve MAZLUMDER Genel Sekreteri Avukat Kaya KARTAL, dün gece Rehber TV’de yayınlanan, Gündem Yorum programında Mustafa KARAKAŞ’ın konuğu oldu. Programda Hizb-ut Tahrir yargılamaları, 28 Şubat ve diğer İslâmi yapıların mağduriyeti konuşuldu.

Hizb-ut Tahrir Türkiye Medya Bürosu Başkanı Mahmut KAR programda, Hizb-ut Tahrir’e yönelik hukuksuz uygulamaları ve yargıdaki çelişkileri ifade etti. Mahmut KAR ayrıca, Hizb-ut Tahrir’e atılan iftiraları, genelde İslâmi camiaya kurulan kumpasları, “FETÖ” üyesi olmak suçlamasıyla yargılanan mahkeme üyelerinin verdiği kararların tutarsızlığını ortaya koydu.

Avukat Kaya KARTAL da 28 Şubat mağduriyetinin bitmesini beklerken Hizb-ut Tahrir yargılamalarındaki hukuksuzluklarla hayal kırıklığına uğradıklarını ifade etti. Avukat Kaya, Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin, bugün “FETÖ” üyesi oldukları suçlamasıyla yargılanan hâkimlerin vermiş olduğu kararlar üzerine yeni kararların oluşturulmasının garabetini ortaya koydu.

Canlı telefon bağlantısıyla programa katılan Avukat Mirhan ÖZBEKLİ de İslâmi davalarda yeniden yargılamaların neden yapılamadığını ortaya koydu. Mağduriyetlerin giderilememesinin nedeni olarak ‘Ankara’nın, siyasi iradenin bu meseleyi çözmek istemediğini söyledi. Eğer Ankara isterse, 6 ay içinde tüm bu mağduriyetlerin giderilebileceğini ifade etti.

Müslümanlara yapılan zulümlerin sona erdirilmesi için yapılması gerekenlerin de ifade edildiği program, maruz kalınan mağduriyetlerin bir an evvel sonlandırılması temennisi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN