Medine’deki Moda Gösterisi Öfkeye Yol Açtı

Medine’deki bir moda gösterisi, Suudi Twitter kullanıcıları arasında öfke uyandırdı.

, 0 Yorum

Twitter kullanıcıları defilelerin organizatörlerine yoğun bir saldırı başlattılar ve bu tür olayların kutsal kent Medine’de uygun olmadığını söylediler.

Yapılan yorumlarda Mishary: “Şarap sadece bir içki haline geldi, kumar bir şans oyunu oldu ve şarkı bir sanat oldu, rüşvet bir kahve içmeyle başladı ve makyaj zarafete dönüştü, çıplaklık özgürlüğe dönüştü ve zina geçici bir ilişki oldu. Şeytan bizimle açık konuştu, bize Peygamber’in kentinde bir defile yaptırdı dedi.

Ömer Al-Tnaya da şunları söyledi: “Gelişme ve ilerleme asla şarkılar ve moda şovlarıyla ölçülmemelidir… Ah insanlar! Şeriat yasasını uygulayan muhafazakar bir devlet olduğumuzu lütfen unutmayın. Peygamber’in yaşadığı ve öldüğü iki kutsal caminin devletidir.

İbrahim bin Atallah, Yerel toplumla bütünleşmek istemiyorlar ve muhafazakâr olmayan toplulukların kültürünü dayatmaya ve onu Hicaz kültürü olarak tanıtmaya çalışmak istiyorlar. ”

Şubat ayının son haftasında Cidde , Suudi Uluslararası eğlence sergisinin 19. oturumu kapsamında ilk halk kadın defilesine tanık oldu .

Sergi, moda, güzellik, dekorasyon ve mücevher dünyasında en son yenilikleri ve ekipmanları sağlayan ve hepsi eğlence aksesuarlarıyla ilgili 160 yerli ve yabancı şirketin katılımıyla üç gün sürdü.

Kaynak: Asyanın Sesi

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN