Menbiç’te Güvenlik ve İstikrar İçin Yol Haritası Belirlendi

Türkiye-ABD arasında Suriye için kurulan çalışma grubunun ikinci toplantısı Ankara’da yapıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo, 4 Haziran’da ABD’de bir araya gelecek.

, 0 Yorum

Türkiye-ABD arasında Suriye için kurulan çalışma grubunun ikinci toplantısı Ankara’da yapıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo, 4 Haziran’da ABD’de bir araya gelecek. Rus heyetinin Şam’da Esed ile görüşüp daha sonra Türkiye’de görüşmeler yapmasının ardından bugün de Türkiye-ABD Çalışma Grubu bir araya geldi. Her iki toplantı hakkında basına geniş bilgi aktarılmadı.

Dışişleri Bakanlığı Tarafından Bugün Suriye Konulu Türkiye-ABD Çalışma Grubu’nun Ankara’da Toplanmasına İlişkin Yapılan Yazılı Açıklamada Şöyle:

Suriye konulu Türkiye-ABD Çalışma Grubu, Suriye ve her iki tarafı ilgilendiren diğer işbirliği konularında sürmekte olan görüşmelere devam etmek amacıyla bugün Ankara’da toplanmıştır. Taraflar, Menbiç’te güvenlik ve istikrarın sağlanması hususunda yürütecekleri işbirliği için bir Yol Haritasının ana hatlarını belirlemiştir. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Dışişleri Bakanı Pompeo Çalışma Grubu’nun tavsiyelerini değerlendirmek üzere 4 Haziran’da bir araya gelecektir.”

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN