Mescid-i Aksa’da Tarihi Hutbe: Neredesin Ey Selahaddin?

, 0 Yorum

Mescid-i Aksa’da okunan cuma hutbesinde, “İsrail”in planlarına hizmet eden ve Suudi Arabistan ile Birleşik Arap Emirlikleri tarafından da desteklendiği bildirilen ‘Yüzyılın Anlaşması’ projesi konu edildi. Hutbeyi veren Şeyh İkrime Sabri, ümmete tarihi uyarılarda bulundu.

Bugün Mescid-i Aksa’da okunan cuma hutbesinde, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Siyonist “İsrail” Rejimi’nin desteklediği ABD’nin Filistin-İsrail barış sürecine temel olması için hazırladığı “Yüzyılın anlaşması” planının bir komplo olduğu vurgusu yapıldı.

Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, okuduğu cuma hutbesinde, İslam dünyasında yaşanan parçalanmışlığa dikkati çekerek, “İsrail”in bu ortamda Kudüs üzerindeki egemenliğini pekiştirdiği vurgusu yaptı.

Şeyh Sabri, ABD Başkanı Trump’ın “İsrail”-Filistin sorununu çözmek üzere projelendirdiği “Yüzyılın Anlaşması” planının bir komplo olduğunu belirterek, “Büyük ülkeler, bu emperyalist sömürgeci ülkeler İslam dünyasına ve Müslümanlara karşı ‘terörle mücadele’ adı altında birleşirken, İslam ülkeleri hala kendi aralarında çekişme halindeler.” ifadelerini kullandı.

Bazı Arap ülkelerinin “Emperyalist ülkelerin” projelerine destek verdiğine dikkati çeken Şeyh Sabri hutbesinde, “İşte haçlılar yeniden dönüyor. Sen neredesin ey Selahaddin, neredesin ey Komutan Baybars ve neredesin ey Fatih Sultan Mehmet?” ifadelerini kullandı.

Şeyh Sabri, Siyonist “İsrail” Rejimi’nin Mescid-i Aksa üzerindeki planlarına da dikkati çekerek, “İsrail”in Harem-i Şerif’i zamansal ve mekansal olarak bölmeyi planladığı uyarısında bulundu.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN