Metiner: “Meclis’te İsraf Had Safhada”

Mehmet Metiner, Star gazetesinde “Kamuda tasarruf için radikal adımlar şart” başlığıyla yayımlanan yazısında “Kamuda tasarruf her alanda ve her kalemde vakit geçirilmeden uygulanmalıdır ki vatandaştaki güven duygusu zedelenmesin” ifadelerini kullandı.

, 0 Yorum

Üç dönem AK Parti’den meclise giren Metiner, önceki yıllardaki israf alışkanlığının devam ettiğini ve bu alışkanlığın vatandaşın gözünde güvensizliği artırdığını söyledi.

Üç dönem Meclis’te bulundum. Meclis’teki israf had safhada” diyen Metiner, şöyle devam etti:

Kimse gücenmesin, şayet TBMM Başkan Erdoğan’ın açıkladığı karar doğrultusunda yeni bir düzenlemeye kendini tabi tutmazsa güven kaybına uğrar.”

‘Meclis Başkanı’nın Koruma Araçları Sınırlandırılmalı’

Metiner, yapılması gerektiğini düşündüğü unsurları şöyle sıraladı:

— Meclis Başkanı’nın koruma araçları sınırlandırılmalıdır.

— Meclis Başkanvekillerinin, parti grup başkanvekillerinin, Meclis idare amirlerinin, komisyon başkanlarının ve katip üyelerin kendilerine tahsis edilen araçları Ankara’da Meclis görevleriyle sınırlı olmalıdır. Ne yazık ki bu araçlar Ankara dışına adı geçen siyasi zevatın seçim bölgelerine götürülmekte ve orada şahsi ve siyasi faaliyetler için kullanılmaktadır.

— Meclis’te görevlerini zikrettiğim zevat sınırsız telefon harcama hakkına sahip. Geçen dönemde tartışmaya yol açan milyonluk fatura uygulaması yıllardan beri devam ediyor. Bu israf ötesi uygulamaya son verilmelidir.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN