MHP Meclis Üyesi Fahri Çınar Şeyh Said’e Terörist Dedi!

Elazığ Belediyesi’nin MHP’li meclis üyesi Fahri Çınar Şeyh Said’e Terörist dedi.

, 0 Yorum

Elazığ Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis oturumunda söz alan MHP’li meclis üyesi Fahri Çınar, Şeyh Said’le ilgili Elazığ’da konferans verileceğine dair bir afiş gördüğünü Şehy Said’in terörist olduğunu söyledi.

Bunun üzerine ortam bir anda gerildi. Ak Partili Belediye Meclis üyeleri Fahri Çınar’a tepki gösterdi ve Şeyh Said’in terörist olmadığını ifade ettiler. Başkan Yanılmaz araya girmeye çalışsa da sesler yükselmeye devam etti. Fahri Çınar devlete başkaldıran Şeyh Said’in terörist olduğunu söylerken, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Şehy Said’in terörist değil şehit olduğunu ifade etti.

Başkan Yanılmaz; “Benim kanaatim şudur ki Şeyh Said Şehittir. Buradan bu ülkeyle ilgili hizmeti geçmiş olan alim zatları, bu ülkede manevi hamurunu yoğurmuş insanları farklı bir şekilde adlandırma hakkınız yok. Dolayısıyla Elazığ büyük bir şehirdir herkes gelir konferansını verir. Dinleyen dinler, dinlemeyen dinlemez. Şeyh Saidle ilgili kullanmış olduğun kelimeyi Elazığ Belediye Meclisi olarak asla kabul etmiyoruz dedi.

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’de Şeyh Said’e kancık ve kalleş ruhlu demişti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile ilgili görsel sonucu

MHP’li Üyelerin bu ilk vukuatı değil daha önce MHP’li Başkan Hüseyin sözlü, 15 Eylül 2015 Tarihinde Şeyh said, Seyit rıza ve iskilipli Atıf hoca için şu çirkin ifadeleri kullanmıştı “..Cenazelerin arbede yerleri olmaması için sadece bizlere değil, tepemizdekilere de büyük iş düşüyor. Bugün şehit cenazelerinde milletin sesi olması gereken, milletin acısını yüreğinde hissedip, onların acısından da daha büyük derdi olmayan bir anlayışın idrakı olması lazım. Ama ne yazık ki son dönemde şehit cenazelerinde görüyoruz ki; şehit cenazelerini haddinden fazla din görevlisiyle dolduruyorlar ve talimatlı sözde din adamları da şehit cenazesinin adabı noktasında cemaate ders vermeye bakıyor. Buradan onlara sesleniyorum; siz namaz kıldırmanın adabına ve şehidin ruhuna saygılı olun bu yeterli. Size size talimat verenlere bir kez daha sesleniyorum ve diyorum ki; milli mücadele döneminde de gevşek din adamlarını bu millet görmüştür. Şeyh Saidleri, Seyit Rızaları işbirlikçi İskilipli Atif Hocaları görmüştür. Onlar gibi kancık ve kalleş ruhlu olmayın. Atatürk’ün arkasında olun, milli mücadele için mücadele eden Anadolu’yu adım adım arşınlayan ve camilerde hutbe okuyan islam alimi, istiklal marşımızın sahibi Mehmet Akif’i kendinize örnek alın.

Kaynak: Elezığ Son Haber / Değişim Haber

 

 

 

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN