Murat Savaş Taziyeleri Kabul Etti

Önceki gün vefat eden ve dün de cenazesi memleketine defnedilen Hatice Savaş’ın eşi Murat Savaş taziyeleri Konya’daki evinde kabul etti.

, 0 Yorum

Hizb ut-Tahrir’in mümtaz gençlerinden Murat Savaş, eşi Hatice Savaş’ın vefatı dolayısıyla hükümlü olarak kaldığı Denizli F Tipi cezaevinden bugün izinli olarak jandarma eşliğinde çıktı. Bugün saat 15:00 itibariyle Konya’daki evinde jandarma erine kolundan kelepçeli olarak taziyeleri kabul eden Savaş, 6 çocuğu, yakınları ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Hizb ut-Tahrir üyeleri ile kucaklaştı.

İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu’nun Kur’an tilavetinin ardından eller semaya kalktı. Zalimlerin zulmünün Allah’a şikayet edildiği duada, Rabbi Teala’dan mevta ve ölmüşler için rahmet ve Raşidî Hilafet Devleti’nin ikamesi için nusret talep edildi.

Taziye merasiminin ardından Murat Savaş, evlatlarını önce Rabbine sonra dava kardeşlerine emanet ederek Denizli F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

Köklü Değişim olarak bacımıza Rabbimizden rahmet ve mağfiret diliyoruz. Murat Savaş kardeşimize Rabbimizden şunu istiyoruz. “Allah’ım onun sabrını kat kat artırıp kuvvetlendir. Sabrı ve duaları ona zulmedenler için kahredici bir acı ve hazin bir yıkılış, yok oluş olsun inşaAllah.”

Köklü Değişim

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN