Siyaset Atölyesi’nin İlk Semineri Van’da!

Siyaset Atölyesi yeni dönem seminerleri 22 Eylül 2018 tarihinde Van’da başlıyor. 2018/2019 dönemi Siyaset Atölyesi programları Köklü Değişim Gençlik Kolları tarafından yürütülecek.

, 0 Yorum

Günümüzde Müslümanlar nezdinde önemi hatalı bir şekilde algılanan siyaset, esasında insanların işlerinin yürütülmesi yani yönetimdir. Dolayısıyla yönetim meselesi, her toplumu ve özellikle de Müslümanları ilgilendirir. Bu minvalde, İslam’ı siyasetten uzaklaştırarak demokratik değerler merkezli uygulanan siyaset kavramının insanımıza doğru bir şekilde izah edilmesi elzem bir durumdur.

Bu gerekliliğin bir neticesi olarak “Köklü Değişim Siyaset Atölyesi” seminerlerinin gayesi; “Sahih İslamî siyasetin gerekliliğini ortaya koymak, Müslümanlara ve özellikle Müslüman gençliğe siyasi kavramları izah etmek, Türkiye ve İslam dünyasında gelişen siyasî olaylara İslam nazarı ile bakmayı sağlamaktır.

Batı’ya bağımlı olarak yürütülen siyasetin “reel politika” söylemiyle adlandıran yöneticilerin vakasını, demokratik-laik zeminde yapılan konjonktürel siyasetin kirliliğini ifşa etmek ve gelecek için Müslüman siyasetçilerinin yetişmesine katkı sunmak” şeklinde özetleyebiliriz.

Köklü Değişim Gençlik Kolları bünyesinde yürütülecek Siyaset Atölyesi çalışmamızın yeni dönemdeki ilk program bilgileri aşağıdaki gibidir:

Konu: “Türkiye’de Devlet Adamı Kıtlığı” (Kaht-ı Rical)

Konuşmacı: Sami LENK

Yer: Köklü Değişim Van Temsilciliği – Zübeyde Hanım Cad. No:33 Özyörükler Apt. Kat:5

Tarih: 22 Eylül 2018 Cumartesi

Saat: 20.00

Köklüdeğişim

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN