Suriye’de ‘İsrail’ Uçağı Düşürüldü

İran’a ait olduğu iddia edilen İHA’nın, “İsrail” hava sahasını ihlal etmesi sonucu vuruldu. Buna karşılık Suriye’deki İran hedeflerinin bombalandığı iddiasıyla “İsrail”e ait bir F-16’nın düşürüldüğü açıklandı.

, 0 Yorum

Suriye’den havalanan ve İran’a ait olduğu iddia edilen İHA’nın,“İsrail” hava sahasını ihlal etmesi sonucu vuruldu. Buna karşılık Suriye’deki İran hedeflerinin bombalandığı iddiasıyla “İsrail”e ait bir F-16’nın düşürüldüğü açıklandı.

“İsrail”den yapılan açıklamada, Suriye’den havalanan İHA’nın hava savunma sistemleri tarafından ilk andan itibaren takibe alındığı ve ülkenin hava sahasını ihlal etmesi üzerine düşürüldüğü belirtildi.Açıklamada, ordunun, buna karşılık olarak Suriye’de İran’a ait hedeflere hava saldırısı düzenlediği kaydedildi.

“İsrail” ordusu, bu sabah erken saatlerde yaptığı açıklamada, Suriye’den “İsrail” uçaklarına ateş açıldığını açıklamıştı.

Olayla ilgili İran’dan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Birden Fazla Uçağın Vurulduğu İddiası

Suriye’de Esed rejimi, “İsrail” savaş uçağının düşürülmesinin ardından, “İsrail”in saldırılarının devam ettiğini öne sürdü.

Suriye haber ajansı SANA, “İsrail” jetlerinin sabah erken saatlerde Suriye’deki bazı İran hedeflerine saldırı düzenlediğini açıkladı.

Askeri kaynaklara dayandırılan haberde, “İsrail”in ülkenin orta kesimlerinde yer alan bir askeri üsse saldırdığı ve hava savunma sisteminin birden fazla uçağı vurduğu iddia edildi.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN