Suud Yemen’de Yine Sivilleri Vurdu

Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonuna ait savaş uçakları Yemen’de sivilleri hedef aldı. Bir evde aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti.

, 0 Yorum

Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonuna ait savaş uçakları Yemen’de sivilleri hedef aldı. Bir evde aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Yemen’in batısındaki sahil kenti Hudeyde’de bir noktaya düzenlenen hava saldırısında çok sayıda sivil öldü ve yaralandı.

Bir Aile Yok Oldu

Arap koalisyonuna bağlı savaş uçakları tarafından düzenlenen hava saldırısında hedef alınan evde bulunan aynı aileden 5 kişi yaşamını yitirdi. Kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre hedef alınan evde anne, baba ve çocuklar bulunuyordu.

Hudeyde kırsalındaki Hait köyünde bir evin hedef alındığı saldırıda 5 kişilik ailenin tamamının yaşamını yitirdiği belirtilirken saldırı sonucu bölgede bulunan başka sivillerin de yaralandığı ifade edildi.

Arap Koalisyonu

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) öncülüğünde Mart 2015’te kurulan Arap Koalisyonu, Yemen’de İran tarafından desteklenen Husi güçlerine karşı hava saldırıları düzenliyor.

Koalisyon tarafından düzenlenen birçok hava saldırısında Husilerin hedef alındığı açıklanmış olsa da saldırılardan en fazla sivillerin etkilendiği belirtilmekte.

Sömürgecilerin Çıkar Kavgasında Vekilleri Yemen’i Yok Ediyor

Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonunun hava saldırıları sonrası altyapısı tamamen çöken Yemen bulaşıcı hastalıklarla mücadele ediyor.

Yemen’de 14 milyon kişi, temiz içme suyundan mahrum yaşıyor. Büyük şehirlerde çöpler de toplanmıyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun saldırılar düzenlediği Yemen’deki kolera salgınında çoğu çocuk binlerce sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.

ABD ve İngiltere’nin vekilleri tarafından başlatılan çıkar kavgasında Yemen yıkıma uğrarken, binlerce Müslüman bu savaşa kurban edildi.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN