Suudi Arabistan Yemen’de sivilleri vurdu: En az 60 ölü

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun düzenlediği hava saldırısında çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği ifade ediliyor.

, 0 Yorum

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun düzenlediği hava saldırısında çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği ifade ediliyor.

Bölge kaynakları tarafından aktarılan bilgilere göre, Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonuna ait savaş uçaklarının Yemen’in başkenti Sana’da düzenlediği birden fazla hava saldırısında 60’dan fazla kişi yaşamını yitirdi, 100’den fazla kişi de yaralandı.

“Hava saldırılarında cezaevi hedef alındı”

Yerel kaynaklar Arap koalisyonuna ait savaş uçaklarının Husilerin kontrolündeki bir polis merkezinin cezaevi bölümünü hedef aldığını, saldırıda ölenlerin çoğunun savaş mahkumları olduğunu belirtiyor.

En az 60 kişi öldü 34 kişinin cesedine ulaşılabildi

Gece saatlerinde gerçekleştirildiği belirtilen hava saldırısında en az 60 kişinin yaşamını yitirdiğini ifade eden bölge kaynakları, enkaz kaldırma ve arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğünü ifade ederken, şimdiye kadar 34 kişinin cesedine ulaşılabildiği bilgisini kaydetti.

Kaynaklar ayrıca cezaevine yönelik belli aralıklarda 6 hava saldırısı düzenlendiğini ifade etti.

Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonu, eski Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih’in müttefiği Husiler tarafından öldürülmesinden sonra, ülkede hava saldırılarını artırmış durumda.

Yerel kaynaklar tarafından saldırıyla ilgili aktarın görüntüler:

Kaynak: Mepa News

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN